SVĚTOVÝ POHÁR – PROGRAMY, PARAMETRY A PŘIHLÁŠENÍ

Světový pohár je vrcholem každé Trialové závodní sezóny. Streetařům, tréninkovým mašinám, nebo vyznavačům dalších směrů to moc neřekne, ale jedná se o hlavní zdroj příjmu bodů do UCI rankingu a samozřejmě z celého seriálu (letos 4 závodů) je vyhlašován vítěz světového poháru, což je považováno za jeden ze 4 nejprestižnějších titulů roku (další jsou MS, kontinentální šampionát a národní šampionát).

 

V KALENDÁŘI jsme pro Vás doplnili všech 4 světových pohárů a nezapomněli jsme ani na Youth Games – průvodce akcí.

 

V PRAVIDLECH jsou zároveň doplněny základní parametry a pravidla Světového poháru. Věříme, že každý dnes již umí používat GOOGLE TRANSLATOR, kde si přeloží, čemu nerozumí. Základem zůstávají pravidla z předešlé sezóny.

Systém je tedy:

  1. jezdec se přihlašuje pouze do jedné kategorie
  2. přihlášení bohužel musí jít letos pouze přes „pracovní skupinu“, nikoliv přímo přes Český svaz cyklistiky – roman@bikeprod.cz
  3. přihlásit se lze nejpozději 14 dní předem
  4. jede se opět na skupiny
  5. 1/4 finále, 1/2 semifinále (TOP 10 jezdců + 15 kvalifikantů – celkem 25 jezdců), Finále pro TOP 6 jezdců
  6. Čtvrtfinále je na 2 kola po 5-ti sekcích. Semifinále stejný počet + 1 finálové kolo po 5-ti sekcích pro již zmíněných 6 jezdců.
  7. Všechny 3 kategorie mají PRIZE MONEY 1668 EUR / kategorie
  8. Body se započítávají do UCI rankingu pro každou kategorii odděleně (zvlášť pro kategorie Juniorské)

07-08.07.2018 Vöcklabruck AUT 
25-26.08.2018 Val di Sole – Trentino ITA 
22-23.09.2018 Antwerp BEL 
13-14.10.2018 Berlin GER 

 

V PRAVIDLECH jsou rovněž parametry stavby závodů posvěcené od UCI. Takže pokud stavíte závody, můžete se něčeho chytit. Naše doporučení – na stavbu horáků si pozvěte dobré jezdce na horském kole, u dvacítek a žen to samé. Vyvarujete se pak opraváněné kritice.

cs Czech
X