Říčanské Šlapačky 2020 zrušeny – 2021 v přípravě

Bohužel jsme byli nuceni zrušit letošní ročník Říčanských Šlapaček s ohledem na současnou situaci s COVID-19.

Důvody jsou vcelku zřejmé:

  1. nejsme schopni splnit limit 500 lidí na akci – naše akce v průběhu posledních let dosahovala divácké účasti kolem 1000-2000+. Naše akce je s dobrovolným vstupným a není tak možné omezit počet diváků
  2. zahraniční jezdci nemohou přijet – patrně ani v následujících měsících nedojde k úplnému otevření hranic a pro nás jako hostitele mezinárodních závodů by to znamenalo ochuzení diváků o skvělé výkony zahraničních jezdců, kteří k naší akci patří
  3. riziko nákazy pro organizátory i diváky – bohužel jsou zde informace o možné druhé vlně, či opětovnému šíření viru a představa, že nám onemocní část organizátorů před akcí je vzhledem k našim kapacitám a rozpočtu trochu děsivá. Koronavirus není chřipka, kterou jen tak v zájmu akce přehodíme.
  4. financování – z větší části jsme financování našimi partnery a z vlastních zdrojů. I přes velkou podporu města Říčan a Tehova bychom nemohli zaručit stejnou kvalitu eventu jako v letech minulých a je tedy lepší soustředit se na větší akci příští rok. Doufáme, že tak odlehčíme našim partnerům, kteří podporují regionální sport ŠKODA BENO Říčany, JCB – TERRAMET, LEVELSPORTKONCEPT a dalším.

V současnosti náš klub MTB & Trial Mraveniště Říčany a projekty Bikeskills.cz a Trialshow.cz pracují na rozvoji cyklistiky v našem regionu a věnují se i národním projektům. Nebudeme zahálet a snad Vás příští rok potěšíme a motivujeme stejně jako v letech předešlých.

Navíc chystáme menší Trialové závody pro náš klub bez diváků ve stylu Riders for Riders.

Za organizační tým

Vlasta Kabeláč Čiháček

cs Czech
X