ŘÍČANSKÉ ŠLAPAČKY 2018 – Co nás čeká

Každý z nás občas pátrá v propozicích po základních informacích, jako je start, kategorie a vlastně mu uniká princip celé akce. Pojďme si shrnout o čem budou letošní Říčanské Šlapačky.

 

Letošní rok je spojením třech disciplín. Největší co se jezdců týká bude rozhodně závod MTB XC (crosscountry), který je součástí seriálu Pražského poháru – druhého největšího seriálu v ČR. Je to spojení profesionálních jezdců s amatéry i dětskými kategoriemi, kde se průměrná návštěvnost pohybuje kolem 350 jezdců. Divácky nejatraktivnější budou pak závody Cyklotrialu a to na národní i mezinárodní úrovni, včetně volných a částečně i dětských kategorií. No a třešničkou pro nadšence bude závod ENDUROTRIALu, který spojí běžné bikery s Trialovými jezdci.

 

Jedná se o DVOUDENNÍ event a je tedy dobré jednoduše popsat co se bude každý den dít. Každopádně sociální zařízení, restaurace v místě. Při pěkném počasí se dá koupit v koupališti. Pro děti je připraveno dětské hřiště. Registrace postačí na místě, ale budeme rádi, když dáte vědět, že dorazíte.:

 

SOBOTA:

  1. trénink MTB XC – jezdci se připravují na trati a ačkoliv je oficiální trénink až odpoledne, mnozí budou na trati již od ÚTERÝ po celý týden a v sobotu bude vše gradovat.
  2. závod MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY OPENFREE TRIALU – závod pořádaný jezdci, nezávislí na federacích, který se jede podle pravidel OPENFREE (ne nějakých čísnkých, nebo podobně) Pravidla se jezdí již tradičně několik let například v Tehově. Jezdec si vybere kategorii, projíždí bodované šipky různé náročnosti a je limitován 5-ti trestnými body a časem 2 minut. Po dojetí sekce se od získaných bodů odečtou trestné body a je to. Maximálně 3 pokusy na sekci. Vítěz kategorie bude dekorován jako mistr České republiky. Trestné body vycházejí z pravidel Trialu, čili se jede čistě po kolech a průjezd branky musí být uvnitř šipek osou předního i zadního kola bez trestného bodu. Jednoduší už to být nemůže. Propozice: http://ricanskeslapacky.cz/wp-content/uploads/2017/03/PROPOZICE.pdf
  3.  závod MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY ENDUROTRIALU – prakticky hned po skončení OPENFREE se pojede závod ENDUROTRIALU, který je spojením klasického kola, závodního okruhu a technických sekcí. Dvě kategorie – TRIAL (těžší trať a celoopružená kola) a ENDURO (lehčí trať a jakékoliv horské kolo). Rychlejší jezdec je první na sekci. Nejrychlejší jezdec závodu má odečteny body od celkových získaných (i do mínusu) a záleží tedy na taktice, zda jet rychle, nebo se soustředit na čistý průjezd sekce. Muži a ženy dohromady. Okruh je stejný jako pro závod XC (cca 3,5km) a jede se 2x.

 

NEDĚLE:

  1. závody MTB XC Pražského poháru – prakticky celý den od dětských, přes handicapované až po elitní české kategorie. Je nutno dbát na bezpečnost vás i vašich doprovodů!
  2. závod TRIALU UCI C1 – poprvé se v České republice uskuteční závod kategorie C1. Jede se podle klasických pravidel UCI. Sekce budou stejné jako předešlý den, ale upravené. Kromě Elitních kategoií a kategorie Women bude trať připravena i pro nižší výkonnostní kategorie, tentokrát bez rozdílu věku – prostě možnost svést se a zatrénovat. Ceny jsou samozřejmě pro všechny, ale přednost má C1. Zahraniční hvězdy se pomalu hlásí a všechni potvrzení budou na webu a FB akce.

V případě dotazů pište na info@mtbtrial.cz

 

cs Czech
X