Mistrovství ve skocích na FORBIKES 2018 – report a foto

Uplynulý víkend otevřel své brány cyklistické veřejnosti z celé České republiky i zahraničí na tradičním veletrhu FORBIKES. Součástí akce byl i doprovodný program organizovaný Martinem Šimůnkem a TRIALSHOW.cz týmem, který kromě exhibic Trialového sportu a volného ježdění na umělých překážkách, nabídl i Mistrovství ve skocích na kole – pokusy o překonání Českých rekordů.

Jednoduchý koncept, který ukáže jak na tom jezdci jsou po skokové stránce a je ideální formou posunutí vlastních limitů.

 

Připraveno bylo 6 disciplín, ale díky vyššímu počtu jezdců a menšímu časovému bloku byla jedna disciplína ubrána. Finálně tak jezdci startovali v Přeskoku ze zadního na zadní kolo, Přeskoku s převýšením, Stabilitě na zadním kole, Skoku bokem přes pásku a ve Zkracujícím se výskoku na 8 palet. Jako v minulém ročníku si vzal rozhodcování na starosti Petr Jeřicha ve spolupráci s Martinem Šimůnkem.

 

Kategorie byli samozřejmě horská kola a dvacetipalcové speciály. Konečné pořadí bylo:

 

Trialové speciály 20“  (1.místa / 2. místa / 3. místa)

  1. Honza Šmíd (2x / 3x / 0x)
  2. Mára Pochtiol (2x / 1x / 2x)
  3. Mára Buchtele (1x / 1x / 0x)

… na dalších místech

Lukáš Valný

Míra Brunclík

Jiří Sehnal

 

Horská kola 26“

  1. Vlasta Kabeláč Čiháček (3x / 1x / 1x)
  2. Lukáš Müller (1x / 3x / 0x)
  3. Tomáš Kočička (1x / 1x / 2x)

… na dalších místech

Jirka Šilhán

Marek Tryner

Michal Budský

 

Nově stanovené rekordy:

Marek Pochtiol – 28,68 sec – Stabilita na zadním kole (dříve Petr Jeřicha 26,00 sec)

Honza Šmíd – 230 cm – 8 palet ze zkracujícího se rozjezdu (dříve Vojta Křiva 280 cm)

 

Rekordy jsou upraveny v sekci http://www.cyklotrial.cz/historie/ 

 

Celkem se na akci během všech třech dnů vystřídalo více než 20 jezdců / jezdkyň. Asi největší smůlu měl Adam Kosík, který dorazil v neděli a během 5-ti minut si způsobil zranění díky poruše zadní brzdy (přejeme rychlé uzdravení).

 

Mezi největší překvapení patřil výkon Máry Buchteleho, který díky změně kola a zimní přípravě v Nupakách / Motole předvedl něco, co nikdo nečekal a šlapal na paty i papírově silnějším jezdcům. Prakticky to samé by se dalo zopakovat u Máry Pochtiola, který ve Skoku s převýšením dokázal během několika pokusů vyměnit malé kolo za 20-ti palcový speciál a na obou předvést opravdu velké skoky. Vítězství v kategorii „dvacítek“ šlo k Honzovi Šmídovi, který i přes antibiotika předvedl pěkný výkon ve všech disciplínách korunovaný překonáním rekordu v poslední disciplíně.

 

V horských kolech stojí za zmínku Jirka Šilhán, který bohužel své kolo zlomil a startoval tak na Streetovém kole, které skutečně na tento typ skoků úplně není. Bohužel se všech disciplín kvůli pracovním a rodinným povinnostem nestihl zúčastnit Marek Tryner a Michal Budský, kteří bez rozcvičení zkusili své štěstí aspoň v některých. Celkové vítězství bral Vlasta Kabeláč Čiháček.

 

Pěkné bylo sledovat zájem diváků i o výkony Jirky Sehnala a jezdců z MTB & TRIAL Mraveniště Říčany v kombinaci s dospělým trialem. Prostě od 4 let do 45-ti.

 

Díky Martinovi Šimůnkovi, Lukáši Valnému a všem co pomáhali stavět i rozebírat za uskutečnění této akce.

 

Kompletní výsledky ZDE

 

cs Czech
X