Youth Games 2015 – kompletní info

Druhý ročník Cyklotrialových her mládeže opět přináší možnost závodit podle pravidel trialu pod ČSC (tzv. UCI pravidla). Letos jsou pro vás připraveny čtyři seriálové soutěže plus samostatné Mistrovství České republiky.

Soutěže

Seriál startuje v soboru 30. května ve Žďáře nad Sázavou. Soutěž se koná v rámci akce Tour de Kids, pořadatelem je AMK Hamry nad Sázavou.

Druhá soutěž je naplánována na neděli 14. června do Velké Bystřice, kde Biketrial klub Olomouc chystá trialový víkend – sobota bude patřit MČR / PČR v biketrialu, neděle cyklotrialu a to nejen dětskému. Kromě Her mládeže bude připravena i soutěž dospělých pod názvem Open Trial. Po oba dva dny se bude závodit jak na náměstí, tak v lomu Skalka a sobotní večer zpestří místní hudební festival.

Poslední víkend před prázdninami nabídne díky spolupráci s 4RC Trial klubem závod v atraktivních kulisách westernového městečka Šiklův mlýn. V neděli 28. června se tu kromě školního roku budou uzavírat i nominace na mládežnické mistrovství světa – UCI Trials Youth Games, závodit ale mohou přijet i dospělí – stejně jako ve Velké Bystřici doplní Hry mládeže i Open Trial soutěž.

Prázdninová pauza je vyhrazena jednak Mistrovství republiky v Říčanech u Prahy 4.-5. července, jednak UCI Trials World Youth Games (WYG). Ty se letos konají v Belgii 1. srpna.

Finále Her mládeže bude stejně jako v roce 2014 hostit 12. září Havířov. Pořádání se tentokrát ujal ostravský klub Metan trials spolu se závodem Českého poháru.

Věkové kategorie

Seriál je vypsán v následujících kategoriích s barevným značením dle UCI:

  • promesa (5-8 let), značení tratě oranžové, zjednodušená pravidla (povolen dotyk pedálem a ližinou)
  • poussin (9-10 let), značení tratě bílé
  • benjamin (11-12 let), značení tratě modré
  • minime (13-14 let), značení tratě zelené
  • kadet (15-16 let), značení tratě černé
  • girls (do 15 let), dívčí kategorie, značení tratě růžové

Licence a startovné

Pro účast v jednotlivých závodech si není nutná žádná licence, ale jezdci bez licence ČSC (UCI) nejsou započítáváni do celkových výsledků, nemůžou být nominováni na WYG a také, na rozdíl od licencovaných jezdců, od nich bude vyžadováno startovné – je tedy několik dobrých důvodů, proč si vyřídit licenci Českého svazu cyklistiky (je jen jeden typ národní/mezinárodní za 300,- Kč pro jezdce do 18 let, 400,- Kč nad 18 let).

Pravidla a hodnocení

Závody se jedou podle pravidel trialu UCI. Trestný bod dostanete za každý dotek země nebo překážky pedálem či ližinou, na projetí sekce máte 2,5 minuty a při překročení času dostáváte 1 trestný bod za každých 15 vteřin. Na každém závodě bude postaveno 4 až 5 sekcí, které se pojedou na tři kola. Vítězi jednotlivých soutěží budou odměnění věcnými cenami. Jezdcům s licencí jsou body z každé dílčí soutěže navíc započítávány do celoročního rankingu, na základě kterého budou na závěrečné soutěži seriálu vyhlášeni a odměněni celkoví vítězi Cyklotrialových her mládeže 2015.

Pravidla trialu UCI najdete v českém překladu zde.

 

Článek byl převzat z webu AMK Hamry nad Sázavou.

cs Czech
X