WALKING TRIAL CUP TEHOV 2016 – report a výsledky

VÝSLEDKY A ZÁVĚREČNÝ REPORT WALKING TRIAL CUP TEHOV 2016

Společně s týmovým kolegou Lukášem Valným a klubovým kolegou Márou Trynerem jsme v pátek postavili celkem 5 kontrolních úseků, které se následující den měli stát bojištěm a tréninkovým prostorem pro Trialové jezdce. Bohužel počasí nám neumožnilo postavit i plánovanou panelovou 6-tou sekci, ale nakonec se to ukázalo jako správná volba.

Upravená Open Free pravidla, která jsem se rozhodl prosadit a otestovat na tomto závodě se ukázala jako hodně vyčerpávající a nejsem si jist, jak bychom přežili kilometr pochodu a následně nejnáročnější sekci v závodě.

 

 

Každopádně v sobotu se nestartovalo Trialem, ale dětským sprintem. I přes přeháňku před plánovaným začátkem závodu se sešlo 12 dětí a i díky náhodě nám pavouk krásně vyšel na dvě kategorie. Mladší na odrážedlech a starší na šlapacích kolech. Boje to byli opravdu úctyhodné a i mě jako moderátora z donucení bavili. Na šlapacích kolech bral vítězství Jakub před Davidem a třetí Emičkou. V odrážedlech jsme se mohli pyšnit domácí medailí pro naší Nikolku, které byl v patách Šimon a třetí Tristan z TJ Dynamo Horšovský Týn. Už během vyhlašování se přihnala menší buřina, která diváky i jezdce rozehnala do aut či domů, před plánovaným závodem Trialu. Ceny se naštěstí podařilo předat. Dětský závod měl i dvojí zahraniční účast z Rakouska a doufám, že je závod bavil stejně jako nás.

(příjmení závodníků neuvádíme úmyslně a na plotě máme dětské červené sluneční brýle, kdyby je někdo hledal J)

V menším skluzu odstartoval závod Trialu, který se jel podle výše zmíněných upravených pravidel OPEN FREE. Ve zkratce to jezdcům umožnilo v sekci spadnout, ale byli striktně omezeni 2min na sekci a pouze jedním pokusem na projetí brány tvořené ze šipek určté hodnoty. Tato pravidla pak nad očekávání mě jako tvůrce, přinesla sice menší tlak na jezdce a pohodovější svezení, ale po fyzické stránce došlo ke skokovému navýšení obtížnosti. Jezdec totiž po projetí šipek své kategorie mohl projíždět a „honit“ body i v šipkách ostatních kategorií. 12 jezdců na závodě tohoto formátu bylo tak akorát a dokonce se sešlo více elitních jezdců než na Evropských závodech jiných sportů. Zůstali jsme tedy u standardních 4 kategorií, kde se po projetí kamenité sekce, sekce mixované z kamenů a klád, sekce kládové a pak vzdálenější old-school sekce ve svahu u houpačky a asi nejdelší sekce kamenité u Hůlů v lese, rozdělovali poháry a věcné ceny.

 

Kategorii Hobby ovládla naše nejlepší reprezentantka Marie Křivová, které asistovali mládežníci z Trial klubu Mraveniště Říčany aka bratři Kalašovi. Startoval zde i jediný zahraniční závodník Daniel Marks, který na svůj první závod na kolech (normálně jezdí závody v motoTrialu) dorazil s celou rodinou.

 

Kategorie Expert byla hodně našlápnutá a první až třetí místo dělilo 25 bodů. Vítězství bral šef Českého repre týmu a mnohonásobný mistr ČR Roman Chvojka toho času netrénující. Druhý byl o pouhou jedinou branku Petr Šos, šéf TJ Dynamo Horšovský Týn a třetí Lukáš Valný, kterého patrně zmohla stavba tratí.

 

V kategorii Elite 20“ se jako nejlepší počtář a sběratel bodů projevil Český reprezentační jezdec Vojta Křiva z AMK Hamry nad Sázavou. Druhé místo bylo velkým překvapením v podobě Dominika Puffera, který především v druhé polovině závodu útočil na první pozici, ale nakonec jej ztráta z úvodu závodu odsunula na druhé místo. Třetí byl Honza Šmíd, který sice uplatil své velké skoky, ale měl pár nepříjemných pádů, po kterých se už nestihl vrátit na kolo a sekce dojet.

 

Nejméně jezdců se kvůli hromadě omluvenek dostalo kategorii Elite 26“. Byl to tak souboj vítěze českého poháru a mistra republiky, nebo taky dvou zraněných jezdců. Vítěz ČP Marek Tryner se na první sekci ujal vedení, které však po malých krůčcích ztrácel a nakonec jsem pro Tehov urval vítězství.

 

Za sebe i kluky bych rád poděkoval všem co se nenechali odradit počasím a i přes těch pár přeháněk přišli fandit, nebo závodit. Byl to především dobrý trénink, test možných nových pravidel a setkání s přáteli na kolech i mimo ně. Snad příští rok zase znova a líp.

 

Vlasta Kabeláč Čiháček

TRIALSHOW.cz

 

 

 

 

 

Elite 26“

Jezdec Umístění Body do OPEN Českého seriálu (Tehov – Horšovský Týn – tajný závod)  
Vlastislav Kabeláč Čiháček 1 20  
Marek Tryner 2 10  
       

 

Elite 20“

Jezdec Umístění Body do OPEN Českého seriálu (Tehov – Horšovský Týn – tajný závod)  
Vojtěch Křiva 1 20  
Dominik Puffer 2 10  
Jan Šmíd 3 5  

 

Expert

Jezdec Umístění Body do OPEN Českého seriálu (Tehov – Horšovský Týn – tajný závod)  
Roman Chvojka 1 20  
Petr Šos 2 10  
Lukáš Valný 3 5  

 

Hobby

Jezdec Umístění Body do OPEN Českého seriálu (Tehov – Horšovský Týn – tajný závod)  
Marie Křivová 1 20  
Vojta Kalaš 2 10  
Kalaš Jakub 3 5  
Daniel Marks 4 4  

 

cs Czech
X