Výsledky světový pohár Val di Sole – Trentino – Itálie

Druhé kolo světového poháru hostilo Italské středisko Val di Sole – Trentino, kde se v minulosti konali nejen světové poháry, ale i Mistrovství světa. Místní stavitelé umí postavit náročnou trať, kombinujících techniku a skoky a v prostředí přírodních i uměle umístěných kamenů. Nechyběla ani betonová sekce a nádherně řezaná kládová sekce. Asi je to otázka vkusu, ale tento závod je opravdu ukázkou krásně postavených sekcí v nádherném prostředí.

 

Kdo se účastnil závodů MS v roce 2016, poznal že řada finálových sekcí byla prakticky identická s těmi v semifinále horských kol v roce 2016. Jedno z nejtěžších semifinále na Mistrovství světa do té doby. Tomu odpovídalo i skóre jezdců, které v neděli navíc zkomplikoval déšť.

 

Prakticky ve všech kategoriích brali vítězství držitelé duhového trikotu. V ženách to byla Nina Reichenbach (GER), která jela takticky, před svojí věrnou soupeřkou Manon Basseville (FRA). Na stupně vítězů je doprovodila Alžběta Pečínková, která jde ve stopách Marie Křivové (CZE). Do finále se opravdu těsně nedostalo několik stálic z téměř 20-ti členného startovního pole žen.

 

ELITE 20″ bylo prakticky od druhé sekce jasnou záležitostí pro Thomase Pechhackera (AUT), který zvítězil před Dominikem Oswaldem (GER) a mladičkým Alejandro Montalvem (ESP). Skvělá byla na této kategorii hlavně přítomnost legendy Benita „La Bestia“ Rose, který v semifinále jako jediný dvacítkový jezdec zajel plný počet bodů na kolo. I když se mu ve finále nedařilo je vidět, že i na prahu 40tky se dá jezdit na úrovni TOP 10. Druhou třešničkou byl Charlie Rolls, který předvedl spíš než závodní, tak exhibiční jízdu a svoje první finál si užil. Rozdíl mezi Benitem a Charliem je zanedbatelných 20 let 😀

 

ELITE 26″ byla jako kategorie sice vrcholem závodu, ale bohužel poznamenána konfliktem s tradiční akcí v CAHORS, takže Gillese, Aurela a další přední jezdce by jste hledali zbytečně. Každopádně nechyběl Jack Carthy (GBR) a to znamená, že první místo je zabrané stylem plný počet bodů a to i přes ztížení sekcí pro horská kola. Druhé místo zbylo na Nicolase Valleeho (FRA), který měl většinu bodů na čas. Překvapením bylo 3-tí místo pro Joacima Nymanna (SWE), který migroval z dvacítek a ve svém prvním finále na horském kole zužitkoval pověst výborného skokana. Další jméno navíc do již tak velké konkurence v ELITE 26″

 

Kompletní výsledky naleznete zde: https://www.uci.org/trials/events/uci-trials-world-cup-2019

 

Finále světového poháru nás čeká 11-13.10.2019 opět v Itálii – Il Ciocco – Tuscany.

 

 

cs Czech
X