Výsledky Světový pohár Les Menuires Francie

Bohužel jsme na místě neměli tentokráte nikoho, kdo by podal detailní informace o průběhu závodu jako v Rakousku a nemůžeme tak sestavit relevantní komentář. Kdo sledoval výsledky a pár soukromých Live streamů tak viděl nejen skvěle připravenou soutěž, ale i noční můru každého organizátora – počasí. Bouřky a přeháňky s kroupami stáli nejen za prodlevami v programu, ale patrně i za zrušením jedné z finálových sekcí a jejich úpravami (dle komentářů jezdců na sociálních sítích).

 

Konečné výsledky přinesli opravdu nečekanou zápletku. Španělé na malých kolech i Francouzi na horských kolech naprosto ovládli katerie malých, respektive 26″ kol. Španělské barvy byli vidět od 1 do 4-tého místa v ELITE 20″ a stejně tak váleli Francouzi v ELITE 26″. První jmenovaná kategorie vrátila na první místo po velkém výpadku legendárního BENITA ROSE a horská kola ovládl před stálicemi mladičký Nicolas Vallé. V obou kategoriích se do finále prodralo mládí v podobě jmen, která se zde běžně nevyskytují. Poněkud ztrácel Jack Carthy, kterému se vzdálila možnost obhajoby vítěze světového poháru. Horská kola byla celkově slaběji obsazená díky neúčasti řady předních jezdců (Kenny Belaey, Pierre Charles – Thomas, Andrei Burten a dalších).

 

V Elite 20″ jsme měli jediného českého zástupce v soutěži Václava Koláře, který skončil na 14-tém místě.

 

I kategorie žen přinesla menší překvapení v podobě prvního místa pro domází závodnici Manon Basseville, před Ninou Reichenbach (GER) a Janine Jungfels (AUS).

 

Jak to vypadalo, když se nebe otevřelo? … https://www.facebook.com/marco.patrizi.7/videos/10211748763226578/

 

Záznam „Z ruky“ dvacítkového finále – tedy části … https://www.facebook.com/les.menuires/videos/10159085028190414/

cs Czech
X