TRIAL HAZZARD 2

A máme za sebou sobotní Trialovou session s názvem TRIAL HAZZARD 2, která jak již název napovídá, byla druhým ročníkem.

Sjela se zajímavá parta jezdců v čele s částí české špičky, která si dala ve Světickém Trialovém parku 4 hodiny tréningu. Celý park je koncipován spíše na techniku a vznikl hlavně pro mototrialisty, ale svoje si tam najdeme i my. Samozřejmě kdo chce trénovat skoky z rozjezdu, spláče až na pár vyjímek nad výdělkem, ovšem přeskoků a stabilitek je zde víc než dost.

 

Součástí byl i menší contest, který se měl původně jet formou projíždění branek, ovšem silnější vítr tomu chtěl jinak. Sáhlo se po klasické vypadávací hře, kdy každý jezdec staví jeden úsek a kdo sekci nedokončí připíše si na své konto jedno písmenko z předem určeného slova. V našem případě to byl nečekaně TRIAL.

 

Po pár hodinách ježdění kazil prakticky každý a o zajímavé situace nebyla nouze. Občas se stavěli celkem náročné záležitosti, které nikdo, nebo skoro nikdo neprojel. Rozhodovala poslední sekce, kterou stavěl Petr Jeřicha, který se ten den uvedl už pekelně náročnou první sekcí a závěr, který byl už bez jeho účasti si vzal na starosti také. O první místo jeli s dvěma chybami překvapivě Marek Tryner, který přes zimu neuvěřitelně vylepšil skoky a jistotu, společně s Vlastou, pro kterého to byl první větší tréning a contest od operací kolen.

 

V prvním kole skončili oba jezdci prakticky na stejném místě. V druhém kole se vedlo lépe Vlastovi, který chytil závodní slinu a zvládl jak kritické místo, tak i závěrečný přeskok.

 

FUNTOWN věnoval řadu pěkných cen, byli i poháry od TRIALSHOW.cz týmu a vyhlášení na kamínkách v Tehově. Snad se takto sejdeme i na TRIAL CUPu a protáhneme vše až do večerního táboráku. Dubnové chladnější podvečerní počasí tomu nebylo nakloněno.

 

Brzké uzdravení přejeme jak Lukáši Valnému, který nám předvedl zásek pedálem do holeně, tak Romanovi Chvojkovi, který bohužel vyzkoušel tvrdost místních kamenů a nepříjemně si zranil holeň, která se mu odměnila rekordně velkým hematomem velikosti tenisového míčku.

 

Pořadí na prvních 3 příčkách:

1. Vlasta Kabeláč Čiháček TR (vítězství na finálové sekci)

2. Marek Tryner TR

3.-.4. Petr Jeřicha a Michal Budský TRI

cs Czech
X