ŘÍČANSKÉ ŠLAPAČKY Report

Říčanské Šlapačky 2018 měli hned několik premiér. Poprvé se v Říčanech pořádal závod seriálu Pražského poháru, poprvé se v České republice jel závod UCI C1 v TRIALU a premiéru mělo i nezávislé Mistrovsví ČR v OPENFREE Trialu a Mistrovství ČR v ENDUROTRIALU, který kombinoval Trialové sekce, běžná horská kola a XC okruh.

Letní počasí přilákalo na Marvánek velké množství jezdců i diváků, kteří mohli sledovat výkony české i světové špičky na připraveném téměř 4km dlouhém okruhu MTB závodu a 5-ti Trialových sekcích začleněných do atraktivního přírodního prostředí.

Tou nejlepší možnou vizitkou je účast téměř 400 jezdů a více než 2000 diváků, kteří během obou dnů přišli jezdce podpořit. Po loňském nultém deštivém ročníku, byl letošní rok pravým opakem. Téměř 30-ti stupňová horka ztížila organizátorům přípravu závodu a ani jezdci to neměli zrovna snadné, takže každý kdo mohl, rád využil možnost koupání a zázemí místní hospůdky. Jak se říká horko je lepší než bláto a déšť.

Jezdci MTB závodů oceňují závod pozitivními recenzemi, kde se líbila především technická trať bez větších stoupání, kombinující řadu prvků moderního XC. Trialisté a vyzvnavači ENDUROTRIALu si mohli po delší době užit trať postavenou jezdci a oceňovali především její vyváženost a postupné zvyšování obtížnosti s absencí nebezpečných prvků. Příjemná byla i přítomnost hvězd UCI Trialu v podání Thomase Peckhartera (kategorie ELITE 20“) a Hannese Hermanna (kategorie ELITE 26“), kteří bez problémů ovládli své kategorie.

Z Českých Trialových hvězd mohli diváci podpořit střídavě v sobotu i neděli Marka Trynera (2x vítěz Českého poháru), Marka Pochtiola (juniorského mistra ČR 20″), Tomáše Kočičku (juniorského mistra ČR 20″), Martina Štěpánka (vícemistr ČR ELITE) a především dvojice Vaška Koláře (několika násobného mistra republiky ELITE 20″) a Vlastislava Kabeláče Čiháčka (mnohonásobného mistra republiky ELITE 26″), kteří mezi sebou svedli opravdu pěkný souboj jak v OPENFREE Trialu, tak ENDUROTRIALu a rozdělili si mezi sebe oba Elitní tituly. Vašek Kolář startoval vyjímečně na horském kole a díky možnosti volby náročnosti nasbíral opravdu slušnou porci bodů. Vlasta i Vašek byli jediní, kteří z českých jezdců překonali hranici 2500 bodů a rozhodovala patrně únava ze stavby a technické problémy na Vlastově straně, kdy měnil vidlici s představcem a nestihl závěr závodu. Vaška postihl také menší defekt, ale zvládl všechna tři kola i s radikálním zlepšením v posledním. V EnduroTrialu se stejně zajímavý souboj odehrál hned v průběhu prvního kola, kde se Vašek pokoušel sjet Vlastův náskok, ale jeden z brodů pro něj znamenal zdržení a na vyjetost Vlasty už nestačil. Oba borci totiž projeli všechny kontrolní úseky za 0 trestných bodů a rozhodovala rychlost projetí obou závodních okruhů včetně kontrolních úseků. V EnduroTrialu zazářil i Matěj Bedrník (jezdec MTB & TRIAL Mraveniště Říčany a člen týmu ČP / juniorského reprezentačního týmu MTB), který ukázal, že i XC jezdci dokáží zatopit ostříleným Trialovým borcům a zaslouženě mu patří mistrovský titul v kategorii ENDURA (té rychlejší :)).

Záznam z obou dnů si budete moci užít v pořadu BIKESALON na TV PRIMA, případně on-line na https://play.iprima.cz/bikesalon

Kompletní výsledky naleznete na webu http://ricanskeslapacky.cz/faq/ 

 

Pokud máte nějaké další fotografie, rádi je uveřejníme. Těšte se na záznam z TV a sestřih akce.

 

cs Czech
X