ŘÍČANSKÉ ŠLAPAČKY 2018 C1 + PRAŽSKÝ POHÁR

 

image

V letošním roce si pro nás organizátoři z MTB & TRIAL Mraveniště Říčany připravili skutečně zajímavou změnu, která potěší každého závodníka, ale i hobby jezdce či fanouška Trialového sportu.

 

Po loňském 0-tém ročníku, který znamenal obnovení této tradiční České Trialové akce, dříve spojované s motocyklovým sportem a to až na úrovni Mistrovství světa a zároveň nástupnickou akcí, která nahrazuje regionální závod MTB XC – Jurečkovskou Šlapku, se organizátoři rozhodli posunout vše dále.

 

9. – 10.6.2018 se můžete opět těšit na krásné prostředí Říčanského koupaliště Marvánek, které snad kvalitou vody dovolí tento rok již koupání. To samé platí o počasí, které minimálně v sobotu bylo opravdu jen pro ty nejodvážnější a doufejme, že nový termín přinese akci štěstí.

 

Závod spojí opět dohromady více disciplín o což se již řadu let kluci z Mraveniště snaží a po loňském roce je skvělou zprávou, že jeden z největších MTB seriálů v ČR projevil zájem o vzájemnou spolupráci. TOMKET Pražský MTB pohár čítá již 8 závodů a posledním předprázdninovou zastávkou budou právě Říčany 10.6.2018, kde se souběžně pojede na připravených sekcích i závod kategorie C1 v Trialu. Bude to Česká premiéra a doufejme, že ve velkém stylu, který ukáže směr této akce na další roky.

 

Dle našich informací, které bohužel nejsou do 12.2. potvrzené, by se měl uskutečnit další závod na neznámém místě v Praze a bude tak zajímavé sledovat konkurenční souboj dvou organizátorů. Nechť vyhraje ten lepší, ale těžit z toho bude doufáme náš sport. V tento termín se má sejít prozatimní pracovní skupina se zástupci klubů, kteří požádali o objasnění, některých kroků této skupiny a zástupcem Českého svazu cyklistiky pod  který náš sport spadá.

 

Co čeká na Trialisty?

Potvrzený je závod Mistrovství České republiky OPEN FREE – 9.6.2018 pro všechny výkonnnostní kategorie bez rozdílu věku, stejně jako tomu bylo v loňském roce. Uvažuje se o zařazení ENDURO TRIALU, kterého se v loňském roce účastnilo téměř 20 jezdců a soutěž ve skocích. Sobota bude sama o sobě takovým warm-upem pro nedělní závod, který bude samozřejmě postaven dle pravidel UCI. Měla by být připravena i kvalitnější warm-up zóna pro jezdce, kteří nechtějí závodit a po nedělních závodech bude možnost na překážkách bezproblémů potrénovat.

Co dalšího?

Na sobotu se jedná s dalšími sporty o exhibiční / workshop / nebo jiné aktivity a z kapacitních důvodů není možné jejich zařazení na nedělní program. Budou také probíhat tréninky na MTB trati, takže každý kdo se bude chtít projet, nebo si trať vyzkoušet bude mít možnost. Dle financí nad rámec aktuálního rozpočtu bude program rozšířen o případnou kulturní, nebo degustační vložku.

cs Czech
X