REPORT: Trial CUP no.2 by FUNTown.cz

Během uplynulého víkendu resp. 9.8.2014 se nedaleko Prahy odehrál letošní v pořadí druhý Trial CUP pod názvem TRIAL CUP by FUNTown.cz.

 

Tentokrát jej měla nastarost skupinka z okolí Prahy (lokální eshop s trialovým vybavením FUNTown.cz) a Říčan (a exhibiční skupina Trialshow.cz), resp. místní jezdci, kteří se ujali organizace. Den se vydařil a panovaly přijemné teploty za ticha bez signálu mobilních telefonů (Doubravčické údolí je opravdu údolí a díky tomu přírodní rušičkou :-))

 

Trial CUP se měl původně konat v kapku odlišném duchu než jsou klasické závody a to zejména z důvodu časové vytíženosti všech organizátorů. To se dodrželo i když se několik dní před konáním akce změnila lokalita závodu a nakonec se ukázalo, že udělali dobře. Vše se odehrálo v Doubravčickém lese podél potoku Šembera a sešla se pěkná skupinka závodících, kamarádů, známých a doprovodů.

 

Více info Marek Tryner z FUNTown.cz:

 

Závod jsem připravoval s pomocí Vlasty Kabeláče Čiháčka, Petra Jeřichy a Michala Budského. S Michalem a Petrem jsme se vždy potkali v Doubravčicích a promýšleli dopředu sekce které se budou jezdit. Původním plánem bylo sekce nestavět vůbec a vymýšlet je během závodu. Od toho se upustilo a to z toho důvodu, že by se celý závod natáhl do pozdních hodin a né každý měl takové časové možnosti. Klukům tedy patří obrovský dík za pomoc!

 

Vlasta sehnal potřebný materiál pro stavbu sekcí a stejně jako Michal (BigShock), přispěl do závodu také věcnými cenami od sponzorů (POCFakeerNutrend). Já svým dílem věnoval ceny, který mohl poskytnout eshop FUNTown.cz (ESI GripsKENDAFERDUSKMCPhatWorksAshima a trička FUNTown.cz).

 

Celý závod byl stavěn formou OPEN FREE TRIAL resp. podle pravidel, která sebou nesou mnoho nového. Sekce není ohraničena páskou, jezdec může volit obtížnost trati během jejího zdolávání a dle toho je bodově hodnocen. Čím čistší průjezd, tím více je závodník ohodnocen bonusovými body (méně šlápů na zem), šlápy na zem se tedy “nepočítají” (nicméně pět šlápnutí znamená konec sekce), čas na sekci jsou čistě 2min, nasbírané body se sečítají = kdo má víc vyhrál. 

 

Každá sekce měla tři obtížnosti a to těžkou (červená), středně těžkou (modrá) a lehkou (zelená). Kategorie byly zvoleny čtyři a to Elite 26”, Elite 20”, Expert 20”+26” a Hobby 20”+26”. Po přihlášení jezdců se zjistilo že kategorie Hobby nebude vůbec třeba. Jezdci Elite 20” a 26” mohli volit pouze mezi těžkou a středně těžkou obtížností a jezdci kat. Expert volili středně těžkou a lehkou obtížnost.

 

V cca deset hodin jsme se po společném focení vydali na sekce a rozdělili se na tři skupiny (Elite 20”, Elite 26” a Expert 20”+26”), aby vše rychleji odsýpalo. Každá skupina měla přiřazena rozhodčího, který společně se svojí skupinou obcházel jednotlivé sekce. Po seznámení všech jezdců s odlišnými pravidly stylu OPEN FREE TRIAL jsme se rozešli na sekce a začal závod.

 

Já se držel svojí skupiny a snažil se tak nějak korigovat i ostatní kdyby byl problém. Nicméně rozdělení do jednotlivých skupin mělo smysl a v každé se určil jezdec, který řešil případné dotazy na pravidla ostatních jezdců (Lukáš Valný za Experty, Petr Jeřicha za Elite 20” a Já za Elite 26”), takže korigovat pomalu nebylo co :-).

 

I když se jednalo o Trial CUP a né závod Českého poháru pod CSC, jelo se podle pravidel federace UCI (mezinárodní cyklistická federace) a na obtížnosti některých sekcí se nešetřilo! Při stavbě sme si řekli že nebudeme troškařit a když už to není český pohár, kde jde o každý bodík, tak si alespoň řádně zatrénujem!

Volili se také spíše nevyjeté stopy a kombinace skoků, které nemají jezdci “najeté” – bohužel se jim nešlo vyhnout na 100%, ale to nejde asi v žádné přírodní lokalitě :-).

 

V kategorii Elite 26″ postihl Michala Budského myslím po třech sekcích defekt zadního kola (proražená duše), který ho také z třetí sekce vyřadil a znemožil mu ji dokončit. Vlasta Čiháček kapku doplatil na inovace značky Crewkerz, kdy se mu již po několikáté pokazila vnitřní vložka kliky do které je všroubovaný pedál. Nicméně vzal to vcelku švihácky a s viklajícím pedálem dojel i zbylé 3 sekce. Na závod dorazil i Tomáš Eibl z Děčína (Biketrial Show), kterému se ale nepříliš dařilo (kapku ještě srůstá s novým kolem) a již na třetí sekci začal ztrácet na Vedoucí trojici. Já se držel na třetí pozici, chvílemi na druhé, ale postupně jsem začal ztrácet.

 

Jak přesně vypadaly boje v ostatních kategoriích nevím, ale podle výsledků slušně soupeřil v kategorii Elite 20” Petr Jeřicha s Vojtou Křivou z AMK Hamry nad Sázavou. Petr Šos (TJ Dynamo Hrošovský Týn) zotavující se po nemoci dokonce sejmul jeho týmový kolega Tomáš Kaufman (24” kolo), který se díky svým perfektně tvarovaným bicepsům vyhoupnul až na bednu :D!

 

V kategorii Expert se ukázal jako lídr skupiny Lukáš Valný, který se snad pomalu chystá na přechod do kategorie Elite :-). Lukáš klukům bodově kapku utekl, ale na chvostu se mu držel Michal Havránek! , který si na trial CUPu střihnul svojí premiéru v jízdě podle pravidel UCI a za ním hned Jan Pelíše také z Děčína!

 

Odjeto měli všichni cca okolo 15:00 hod. a po vyhlášení výsledků jsme se vydali domů. Někteří kapku dál (Děčín apod.), někteří za kopec do nedaleké restaurace (Říčany) na psí speciality :-)…

 

Mě osobně závod bavil, nová pravidla jsou zajímavá a svým způsobem opravdu free a hodně open. Snad si to ještě někdy zopákneme v jiné lokalitě a oživíme tak cyklotrial i třeba za pomoci nových pravidel! Ještě jednou díky všem za pomoc, bez Vás bych to sám nedal!”

Marek Tryner

Výsledky TRIAL CUP no.2 by FUNTown.cz:
 

Kategorie Elite 26″
1. Vlastislav Kabeláč Čiáháček (Trial Mraveniště)
2. Michal Budský (Trial Mraveniště)
3. Marek Tryner (Trial Mraveniště)

Kategorie Elite 20″
1. Vojtěslav Křiva (AMK Hamry nad Sázavou)
2. Petr Jeřicha (Trial Mraveniště)
3. Tomáš Kaufman (TJ Dynamo Horšovský Týn)

Kategorie Expert 20″ + 26″
1. Lukáš Valný (Trial Mraveniště)
2. Michal Havránek
3. Jan Pelíšek

Do soutěže cenami přispěl eshop FUNTown.cz a skupina Trialshow.cz!

Kompletní výsledky závodu budou brzy zveřejněny společně s celkovým součtem obou TRIAL Cupů v sekci VÝSLEDKY! 

cs Czech
X