Report: Světový pohár UCI v Rakousku

Ja to vypadlo na světovém poháru v Rakousku resp. ve Vöcklabrucku?
Naše reprezentace tam byla a Miroslav Křiva z klubu AMK Hamry nad Sázavou Vám připravil krátký report!


REPORT:

Světový pohár v trialu 8.-9. 8. 2015 Rakousko

Městečko Vöcklabruck v Horních Rakousích připravilo nedaleko krásných jezer skvělý závod. Pochvalu zaslouží jak zázemí, tak stavitelé sekcí. Bylo velmi příjemné vidět fandy i z ČR, kteří se přijeli na absolutní světovou trialovou špičku opět podívat. Je fakt, že blíž už to asi nebude. Vynikající účast v 26“palcových kolech 39 jezdců, v 20“palcových kolech 49 jezdců a v ženské kategorii 19 jezdkyň, to opravdu slibovalo skvělou akci.


Velkou pochvalu také zaslouží i rozhodčí.
 Nechválím, když není za co a u rozhodčích obzvlášť. Prostě dva v sekci a naprosto profesionální, nekompromisní a přesné verdikty. Navíc většině z nich nechyběl humor a vstřícnost k jezdcům.

Nový systém, kterým se letos SP pod UCI jedou, rozdělil jezdce pro jejich počet do čtyř kvalifikačních skupin, z níž postupovali první tři a další podle dosažených výsledků. Postoupit z čtvrtfinále opravdu nebylo jednoduché, vždyť Vášek Kolář – česká jednička postupoval ze třetího místa a pod postupovou čarou zůstal i tak skvělý jezdec jako je Kazuki Terai z Japonska. Vojta Křiva zajel velice povedené čtvrtfinále, ale 6. místo s 15 TB na semifinále nestačilo. Martin Štěpánek, věkem ještě junior, jel také velmi pěkně a odvážně, dopustil se ale i také trochu školáckých chyb a to se v takové konkurenci neodpouští. Ve skupině byl s 35 TB na 9. místě. Jinak ale za svůj výkon zasluhuje jen pochvalu, jel v nabité skupině, ze které nepostoupil ani zmiňovaný Kazuki Terai.


Do semifinále mezi nejlepších 25 jezdců tedy postoupil jen Vašek Kolář a jel opravdu famózně
, tratě mu sedly a sahal celý závod po šesté postupové příčce do finále. Nakonec mu finále a postup mezi 6 nejlepších dvacítkářů světa utekl jen o jediný bodík a to takový, že mu kolo opakovaně sklouzlo na ližinu a to samozřejmě neuniklo pozorným rozhodčím. Tak Vášo snad v Andoře :).

V ženské kategorii se bojovalo hned v semifinále také o šest postupových míst do finále. Devatenáct nejlepších trialistek, to slibovalo velký boj. Sedmnáctiletá Marie Křivová jela velice pěkně, ale udělala chyby na pro ní vždy jednoduchých překážkách a to byly tentokrát kladiny. Bez těchto chyb by z toho bylo finále jedna báseň, ale na kdyby se nejezdí a tak Mája skončila devátá. I tak je to pěkné umístění, motivace k tréninku a povzbuzení do dalších závodů.

V 26″ kolech z ČR nikdo nestartoval a to je škoda, určitě to byl jeden z nejpěknějších závodů.


Vítězové z Rakouska
Elite 20“ kola – Benito Ros (ESP)
Elite 26“ kola – Jack Carthy (GBR)
Woman – Tatiana Janíčková (SVK)
Co nás čeká v nejbližší době… no přece soustředění včetně reprezentantů v Hamrech nad Sázavou od 19.-23. 8. a potom mistrovství světa v Andoře od 1.-6.9. 2015 Tak všem hodně štěstí, ochrany a šťastný návrat domů!

Miroslav Křiva
Původní článek ZDE

cs Czech
X