Report Open Free – Ostrá Hůrka u Plzně

Letošní sezóna skončila a to posledním závodem typu Open Free v tomto roce! Závod se uskutečnil v lokalitě Ostrá Hůrka nedaleko Horšovského Týna a pořádání se zhostil místnít klub TJ Dynamo Horěovský Týn. Celý závod se nesl v pohodovém duchu a dobré náladě všech jezdců i když náladu místy kazilo trochu nepředvídatelné počasí, které se nad Ostrou Hůrkou měnilo co hodinu.

Tady je malé shrnutí od hlavního pořadatele závodu resp. Petra Šose:

Nedá se říci, že to bylo zakončení sezóny jak má být, ale zúčastnění si to myslím více než užili!

Závod se jel klasickým způsobem 6 úseků ve 2 kolech, kdy byla prověřena zdatnost jízdy / skoků všech jezdců na ostrém lomovém kameni jak za sucha, tak za mokra!

Po několikáté změně termínu a dokonce i místa konání závodu z důvodu kolize s jinými závody není divu, že účast jezdců byla malá.
V kategorii Elite došlo ke sloučení 20″ a 26″ kol do kategorie jedné.

Elitní kategorii si tedy vedl nejlépe Honza Šmíd (klub TJ Dynamo Horšovský Týn), který o bod porazil úřadujícího Mistra ČR na 26″ kole Vlastu K. Čiháčka (Klub Trial Mraveniště). Nutno podotknou, že kluci jeli oba výborně.

kategorii Expert si nejlépe vedl David Šmíd (klub TJ Dynamo Horšovský Týn). Určitě ale stojí za to vyzdvihnout výkon Davida Budského (klub Trial Říčany), který byl i v červených sekcích, do kterých pravidelně nenastupuje, schopen vyskočit některé branky jako jediný!

Lokalita na ,,Ostré Hůrce“, kde se závod konal není zejména za mokra ideálním místem pro ježdění. Jezdci se ale s nepřízní počasí poprali na výbornou! Díky všem za účast a věřím ve větší účast na ostatních závodech, které bude TJ Dynamo Horšovský Týn pořádat v roce 2017!

Výsledky:

Kategorie Elite (20″ + 26″):
1. místo – Honza Šmíd (20″) – 24 TB
2. místo – Vlastislav K. Čiháček (26″) – 25 TB
3. místo – Jaroslav Kašpar (26″) – 35 TB

Kategorie Expert:
1. místo – David Šmíd (20″) – 37 TB
2. místo – Lukáš Valný (20″) – 42 TB
3. místo – Petr Šos (20″) – 48 TB
4. místo – David Budský (20″) – 51 TB

cs Czech
X