OZONYS DAYS 2017 – duchovní nástupce KOXX DAYS je tu

Naši jezdci již řadu let vyráželi do Francouzského Buthieres na jeden z nejtěžší závodů sezóny, kde startovali TOP jezdci z celého světa na přírodních sekcích, složených převážně z pískovce.

Obrovská lokalita místních skal by pohodlně spolkla většinu Trialových parků světa a sekce byli opravdu extrémní. Mezi první České jezdce, kteří zde startovali se řadí legenda našeho sportu Roman Chvojka, Michal Budský, Vlasta Kabeláč Čiháček a další.

Závod byl také vyjímečný tím, že ve Francii, kde tou dobou již Biketrial přestával existovat, umožnil jezdcům jet společně a jelo se podle pravidel BIU. Není nutné dodávat, že to nikomu nepomohlo a vyhrávali výhradně jezdci UCI. Časem se tedy od tého možnosti upouštělo a i se změno místa došlo ke změně pravidel. Poslední ročníky se tak odehráli v La Tour de Scay pod názvem K-124 DAYS a podle pravidel UCI.

 

 

Jezdci na tyto závody většinou vzpomínají s nostalgií, protože to byl formát závodů, nebo pro někoho Trial session v parku / párty / tréninku, který doplňoval stávající závody SP, ME, MS a C1. V Německu se tak rozhodli uspořádat podobný závod pod názvem OZONYS DAYS a v letošním roce by se mělo skutečně jednat o velkou událost. (první dva ročníky byli spíše komorní).

KDY: 29-30.4.2017

KDE: Trial Arena Münstertal

KDO: pouze jezdci s UCI licencí

Více informací na facebooku a stránkách: www.trial-isch-geil.de / www.ozonys.com

Jedná se o tréninkovou lokalitu a týpky kolem Dominika Oswalda, takže lze čekat extrémní palby a skoky. Terén i podle videa bude umělý v kombnaci s přírodnímy kameny. Pokud si najdete čas tak vyražte.

 

Videa z předešlých let a aktuální pozvánka:

 

 

 

K-124 Days 2011 | Tribalzine from Marcus Gelhard on Vimeo.

 

 

cs Czech
X