OPEN FREE halový pohár Německo

Report z halového poháru OPEN FREE v Německu, na který vyrazili kluci z TRIALSHOW týmu:

 

 

„OPEN FREE? V Německý nový tréninkový hale kousek od nás (Doberlug)? Tak to byla jasná volba. Sice jsme se o závodě dozvěděli vlastní chybou den předem (člověk má sledovat ty správný lidi na FB), ale co naplat. V mém případě chuť si poprvý zazávodit na CLEANu byla silnější, než tréninkový plán, který zahrnoval dva intenzivní tréninky den před závodem. Takže ambice stranou, napsat klukům z klubu a když se chytnul aspoň Lukáš Valný, byla jasný – vyrážíme ve dvou.

Hala byla pěkná, bylo vidět, že se akorát udělala, ale sekce byli hodně lehké. Přesně to co nemám rád – čistá technika, minimum skoků. Protože přijelo dost jezdců, jelo se na tři skupiny rozdělené podle schopností jezdců. Sekce měli všichni stejné, včetně obtížnosti, kterou si ale na základě OPEN FREE pravidel určoval každý sám. U naší Elitní skupiny se tak nějak počítalo s tím, že všichni zkusí projet všechny brány (odstupňované 2,5,10 bodů) a v ideálním případě nešlápnou na zem (maximálně 5 šlápnutí a za každé se odečítalo 5 bodů). Lukáše sem i přes jeho protesty zapsal do Elity. Nakonec jelo přes dvacet jezdců z toho většina jela Elitu.

Na podobně lehkých závodech vždy rozhoduje spíš náhoda a ta stála tentokrát při mě. 0 trestných bodů a projeté všechny branky, čili maximum možného a CLEAN race done. Navíc jsem dokončil o půl hodinky před ostatníma, což se sice nepočítalo, ale aspoň je vidět pokrok ve fyzické přípravě. Lukáš zajel snad nejlíp co jsem od něj viděl. Pojel i pár kluků, kteří měli zkušenost se závody C1 či světovým pohárem a skončil na pěkném 4-tém místě. Kdyby si nechal poradit o kolo dřív, mohlo z toho být pomalu 3-tí místo. Celkově se jelo na 3 kola po pěti úsecích a musím ocenit, že hala byla aspoň trochu vytápěná, dorazili diváci a projev starosty ve stylovém kloboučku neměl chybu, i když sme nevěděli o čem je řeč. Německý organizátor se i plácl přes kapsu a odpustil nám startovné (zapoměli jsme si Eura) a obdaroval nás výbornou tuňákovou pizzou, za což díky. Potkáme se na MČR v Říčanech chlapi.

V.“

cs Czech
X