Od freestylu zpět k trialu

Tisková zpráva 19.2.2017

První cyklotrialový závod sezony se konal v sobotu 18. února v hale na olomouckém Fortu IV. Mezi více než padesáti startujícími ze tří zemí převažovala mládež, kdo si ale počkal na odpolední kategorie dospělých, toho čekala show za účasti tří špičkových jezdců.

Překvapením závodu byl start legendy českého freestylu Damjana Siriškiho, který nastoupil do kategorie hobby. “Je to můj první trialový závod po dvanácti letech”, komentoval Siriški svůj návrat ke kořenům. Na tratích ukázal, že trial, u kterého jako kluk začínal právě v olomouckém klubu, se nezapomíná. Bodoval hned několikrát: u publika svou free image a nakažlivě veselou náladou, u jezdců stylem jízdy a do třetice bohužel i u rozhodčích, kteří některé jeho pády nemohli ohodnotit jinak než pěti trestnými body. Těm se ale nevyhli ani soupeři, takže Siriški svůj výlet zpět mezi cyklotrialisty zakončil prvním místem.

- - -


Na nejobtížnějších, červených tratích sobotního závodu si pro vítězství dojel osmnáctiletý slovenský jezdec Samuel Hlavatý
. Bronzový junior z loňského mistrovství světa UCI je zvyklý závodit na obtížnějších tratích kategorie elite, ty však v hale pořadatelé nepřipravili. “Možnosti stavby překážek jsou u halového závodu limitované a naše soutěž je zaměřena hlavně na mládež. Pro špičkové jezdce je to u nás spíše trénink”, vysvětluje Luděk Valenta z olomouckého klubu, který měl přípravu sekcí na starosti. Hlavatý si s tratěmi poradil bez jediné chyby, stejně jako česká jednička Václav Kolář. O vítězi proto rozhodl rychlejší čas, Kolář si ale z druhého místa nic nedělá: “Závod jsem si užil, hodně jsme se nasmáli s Damjanem a Samuel má mega formu”, chválí o osm let mladšího soupeře.

Z domácích jezdců se na stupně vítězů probojovali Vojtěch Vepřek v kategorii benjamin a Václav Hrdlička v kategorii poussin, Lukáš Janka v expertech skončil čtvrtý.

Výsledky:

Expert: 1. Samuel Hlavatý (Rudina), 2. Václav Kolář (Blansko), 3. Martin Štěpánek (Hamry nad Sázavou).
Hobby: 1. Damjan Siriški (Olomouc), 2. Erika Hlavatá (Rudina), 3. David Budský (Střední Čechy).
Minime: 1. Andrej Galovič (Záriečie), 2. René Vymětal (Znojmo), 3. Alžběta Pečínková (Hamry nad Sázavou).
Girls: 1. Denisa Pecháčková (Střední Čechy), 2. Eliška Hříbková (Praha), 3. Iva Antlová (Kyjov).
Benjamin: 1. Vojtěch Vepřek (Olomouc), 2. Vojtěch Hříbek (Střední Čechy), 3. Jakub Mudrák (Záriečie).
Poussin: 1. Radim Ženatý (Blansko), 2. František Andrle (Kyjov), 3. Václav Hrdlička (Olomouc).
Promesa: 1. Adam Szlaga (Ochotnica), 2. Mikolaj Wozniak (Ochotnica), 3. Daniela Pecháčková (Střední Čechy)

cs Czech
X