Mistrovství Evropy očima jezdce

Přinášíme report z Mistrovství Evropy UCI z pohledu jednoho z našich reprezentantů Václava Koláře. Výsledky tohoto závodu jsme přinesli již dříve a můžete se na ně podívat kliknutím sem.

Minulý týden jsme vyrazili směr Polsko Walbrzych, kde se konalo mistrovství Evropy UCI v trialu. Česko jel reprezentovat David Herka a Marek Bělovský v Elite 26“, Maruška Křivová v kategorii Women, (já) Vašek Kolář a Vojta Křiva v Elite 20“ a v Juniorech 20“ Martin Štěpánek. Sekce vypadaly na první pohled sympatičtěji než v Krakowě na světovém poháru dva týdny zpět. Byly těžké a převážně o skákání, ale našla se tam občas i nějaká technika.

Jako první se postavila na start kategorie Junior 20“ Martin Štěpánek, který jel poprvé v životě s Evropskou špičkou. Sekce byly opravdu těžké už v semifinále a tak byl pro Martina úspěch každá dojetá sekce. Pral se s tím moc hezky, ale bohužel na jedné sekci spadl a poranil si ruku. Ani to ho nezastavilo a závod dokončil na 18.místě.

Dále byla na startu kategorie Elite 20“ a 26“. Tam jsme měli větší zastoupení, které si nevedlo špatně. V Elite 26“ Marek Bělovský bohužel nedokončil ani jednu sekci, ale pral se s tím statečně a skončil na 19.místě. David Herka lehce zkazil první kolo ale v druhém kole se mu dařilo více a skončil na 12.místě, kde ho dělilo 14 bodů od postupového 8.místa do finále. David byl spokojen se svým výsledkem, ale já osobně si myslím, že má na víc. Uvidíme na dalších závodech, jelikož zatím nemá tolik zkušeností v závodění pod federací UCI. V Elite 20“ Vojta Křiva končil v některých sekcích u konce, ale bohužel nedojížděl. S jeho hezkým stylem a velkým zlepšením oproti loňskému roku vybojoval i s prasklým rámem, který mu napraskl na jedné ze sekcí 23.místo. Dále jsem startoval v Elite 20“ já (Vašek Kolář). Po prvním kole jsem byl osmý, což znamenalo postupové místo do finále. Druhé kolo jsem bohužel místo zlepšení zkazil a bylo z toho 11.místo. S tímto výsledkem po loňském 4.místě spokojen nejsem a doufám, že se vyvaruji do příště zbytečných chyb (např. skočení do červených šipek, atd.) a bude to konečně lepší.

V kategorii Women jsme měli zastoupení Marii Křivovou, která si vedla opravdu skvěle a se svým výkonem byla sama spokojená. S některými prvky v sekcích ve výšce dvou metrů si beze strachu poradila a skončila na pěkném 7.místě. Ve finále jsme bohužel neměli z českých jezdců žádné zastoupení, což se do budoucna musí změnit 🙂

cs Czech
X