Finále světového poháru Antwerpy – výsledky a videa

Kdo o víkendu nebyl zrovna na výletě v přírodě, nebo v té přírodě neměl dobrý signál, mohl sledovat on-line výsledky ze světového poháru v Antwerpách a v neděli i živý přenos na Youtube kanálu UCI.

Z Českcých jezdců se na světový pohár, který již řadu let vyhrává soutěž o nejlepší organizaci, vydalo 6 jezdců.

Antwerpy jsou známé svou až brutální kombinací techniky a skoků. Jedno bez druhého fungovat v Trialu nemůže a průjezdy sekcí jednotlivých jezdců to dokazují. Organizátor Kenny Belaey s rodinnou, jak správně podotkl moderátor živého přenostu Andrei Burton, si sáhli na dno svých sil a opět ukázali jak se to má dělat. S mistrovstvím světa jeden z nej závodů sezóny.

 

Počet startujících jezdců byl také pěkný. 62 ELITE 26″, 63 ELITE 20″ a 19 WOMEN.

 

Již tradičně se kvůli přenosům ze závodů prezentovali jako první horská kola, kde nás zastupoval junior Tomáš Kočička, který nakonec skončil na 53 místě a snad při svém prvním světovém poháru nasbíral dost podnětů pro zimní trénink na příští rok.

V dvaceti palcových speciálech nás reprezentovali Vojtěch Křiva, Martin Štěpánek, Honza Šmíd a Vašek Kolář. Pouze poslední jmenovaný si jako LL (Lucky Looser) doskákal do semifinále, kde obsadil konečné 20-té místo. Honza Šmíd na svém prvním světovém poháru skončil na 60.místě, Vojtěch Křiva 43.místo a Martin Štěpánek 34.místo.

Nejlépe se vedlo Marii Křivové, která po prvním semifinálovém kole figurovala na 4-té pozici (za případnou chybu se omlouváme), ale bohužel mírné zhoršení v druhém kole jí dalo konečné skvělé 9-té místo.

 

Počasí si se samotným závodem celkem pohrálo a ze slunečného semifinále horských kol končilo deštěm ve finále horáků a žen. Déšť lehce ustal až na finále Elity 20. Konečné výsledky ve finálovém závodě tedy jsou:

ELITE 26″ – Carthy / Coustellier G. / Hermannce

WOMEN – Jungfels / Reichenbach / Devahive (jen pro zajímavost prakticky stejné pořadí jako na mistrovství světa jen s prohozením prvních dvou míst)

ELITE 20″ – Mustieles / Ros / Oswald

 

Konečné pořadí světového poháru:

ELITE 26″ – Carthy / Valle / Hermance — 77. Eibl Tomáš jako jediný český zástupce.

ELITE 20″ – Mustieles / Ros / Oswald — 16. Kolář / 35. Křiva / 40. Štěpánek

WOMEN – Reichenbach / Janickova / Studer — 10. Křivová Marie

Je třeba upozornit, že nikdo z našich jezdců neabsolvoval všechny závody světového poháru. Rovněž na situaci, kdy již 2-3 roky po sobě nemáme jezdce v top 30 na horských kolech, což je třeba změnit.

 

Všem Českým jezdcům děkujeme za výsledky v tomto ročníku světového poháru.

 

VIDEA ze závoduhttps://www.youtube.com/watch?v=j72yKilpM54

 

 

 

 

 

cs Czech
X