ENDURO TRIAL Úvaly výsledky

Už 4 rok po sobě organizuje MTB & TRIAL MRAVENIŠTĚ Říčany, během Velké ceny Úval spadající pod seriál horských kol TRIPROZDRAVI.cz, závody v Enduro Trialu.

 

Samotná velká cena změnila okruh a přitvrdila všem XC kategoriím, takže jsme před sebou měli 2kola – 6km stoupání a trailů. Na trase na jezdce čekali 4 sekce (3 přírodní a 1 umělá u pódia). 30 stupňů, není na závodění nic moc a na jezdcích si horko vybralo svou daň, ale oproti loňskému roku zrušil účast jen jeden jezdec a ostatní do toho šli po hlavě. Na trati bylo hodně nováčků a Elitní kategorie, která dříve kvůli obtížnosti měla jezdce sotva na stupně vítězů, měla letos slušnou konkurenci v podobě 5-ti Trialistů a to i přes zdravotní indispozice druhého muže loňského ročníku Michala Budského.

 

Vítězství v kategorii EXPERT, brala k překvapení všech teprve 12-ti letá Eliška Hříbková, která je ovšem zdatnou Trialovou závodnicí, takže nebyla sice nejrychlejší, ale ztrátu nahnala bodově v sekcích. Každopádně jako jediná dětská závodnice dokázala 2x objet dospělácký okruh. Za ní se do dvou bodů vešel místní rider Ondra Kočí na druhém místě a třetí místo bral Tomáš Plíhal, který před skoro 10-ti lety ještě aktivně závodil v Trialu a snad ho uvidíme na kole častěji.

 

ELITE vyhrál Vlasta Kabeláč Čiháček a to jak v rychlosti objetí závodu (ne úmyslně, ale díky špatné taktice), tak i bodově. Za ním se odehrál zajímavý souboj mezi druhým Martinem Majerem a třetím Danem Švaříčkem, které dělili skoro 3  délky hlavy na výšku, ale jen 1 bod v celkovém součtu a rozhodoval čas dojetí. Dan na tom byl bodově lépe, ale časový bonus nahrál Martinovi.

 

ELITE:

308 Vlastislav Kabeláč Čiháček – MTB & TRIAL Mraveniště         -6 (záporné body jsou možné díky bonusu za pořadí dojezdu)

303 Martin Majer – TRIAL České Budějovice                                26

302 Dan Švaříček – Písek                                                           27

301 Michal Majer – Extremo                                                          35

307 Martin Vavřinec – MTB & TRIAL Mraveniště                              70

 

 

 

 

EXPERT:

310 Eliška Hříbková – MTB & TRIAL Mraveniště               19

304 Ondra Kočí – Tři Pro Zdraví                                      27

300 Tomáš Plíhal                                                          29

305 Ondřej Rottner – Dobrá Voda                                     58

306 Roman Švadlena – České Budějovice                          72

309 DNS

cs Czech
X