Český pohár 3 – Praha Řepy – REPORT

Praha Řepy hostily třetí díl TRIALSHOW Českého poháru v Trialu a tentokrát se premiérově ujal role organizátora Roman Chvojka a na trati to bylo hned znát v podobě jiných typů sekcí a to i přes standardní materiál v podobě palet a několika dřevěných klád.

Závod byl i premiérovou spoluprací s místním nově vznikajícím bike parkem, takže probíhalo i takové to klasické osahávání mezi organizátory, které snad ponese ovoce do budoucna na úkor ústupků a koplikací v tomto roce.

 

Běžně se píše, že závod byl poznamenán deštěm, ale v případě Řep byl poznamenán horkem. Tedy především pro rozhodčí a doprovody, kteří trpěli jako koně a rozhodně bychom s nimi měnit jako jezdci nechtěli. Trať samotná byla z 5-ti sekcí na 3 kola a nechyběla klasická svahovka na místní navážce, která se postupem času změnila v lesík. Mohli jste si užít paletovku s teréním přechodem, který hodně jezdců potrápil. Mohli jste zavítat na místní stavební buňky u BMX dráhy, či se rozsekat na výše zmíněných dřevěných kládičkách. Trať nebyla skokově náročná a až na dvě místa ani nebezpečná. Jezdci měli většinou problém s časem a to jak v sekcích, tak s časem celkovým. Finále od 14:00 dává jasně najevo, že by jezdec měl skončit alespoň hodinu předem. Naštěstí se sáhlo k posunutí času o 30min., což byla komplikace pro organizátora na přestavbu tratí a za následek to mělo i trochu více utažené finále, než by mělo být, na což doplatili hlavně horáci (proč? více viz. níže).

 

Některým čas problém nedělal a velká část jezdců skončila před 13:00, někteří i v 12:30. Hlavním důvodem bylo nechození po skupinkách a výběr sekce, kde se zrovna netvoří fronty (sekce není třeba jezdit postupně).

 

Bohužel průběh finále byl kromě skutečně pekelně utažených šipek, kde na jedné ze sekcí měla horská kola veliký problém projet bez sankce 5-ti trestných bodů (málo prostoru pro osy kol), také navíc poznamenán absencí ozvučení na sekcích, kdy zůstalo jen u ohlašování průběžných výsledků, kterého se zdatně ujal Miloš Zavadil (který si také odbyl svůj premiérový start v letošním závodě podle pravidel UCI – snad ho uvidíme častěji!). Stejný problém postihl i samotné vyhlašování, které bylo tentokrát vinou vážné nehody na trati XC sprintu (probíhal souběžně se závodem v cyklotrialu) přeloženo skoro o hodinu a nakonec se uskutečnilo pouze v rámci zázemí Trialu, místo u hlavního pódia.

 

Ačkoliv to nyní vypadá jako pouhý kritický článek, pozitiva závodu naštěstí převládla nad negativy. Trať nesla jasně známku toho, že jí stavěl zkušený jezdec a dal si na ní záležet. Šanci dostali i ne příliš zdatní skokani, aby vyškolili ostatní na techniku, nebo naopak oldschool jezdci, kteří umí jezdit sekce ve svahu. Příjemné bylo také sledovat zájem XC jezdců, kteří si našli čas a přišli se podívat jak na kvalifikace, tak finále. Pokud máte rádi teplo, na tomto závodě jste si ho rozhodně užili dost, ale stín, tekoucí voda a zmrzlina mohli uspokojit i milovníky chladu.

 

Pochvalu si zaslouží určitě jezdci mládežníci, kteří poprvé dorazili ve větším počtu zkusit závodit v červené trati a dařilo se jim více než dobře! Kluci chytají slinu a snad je to bude bavit dále víc a víc!

V malých 20″ kolech kat. Elite trať nejvíce sedla Vaškovi Kolářovi, který zajížděl krásnou jízdu, vše čistě a nekompromisně. Dobře si vedl Vojta Křiva, který skončil ve finále i kvalifikaci na druhém místě. Svůj černý den si vybral Petr Jeřicha, který měl viditelné problémy už v kvalifikaci a svou Říčanskou formu zde nedokázal zopakovat.

Experti přinesli zajímavý souboj mezi Juniorem Martinem Štěpánkem a Danem Švaříčkem, které na stupně vítězů doprovodil další mlaďoch Lukáš Janka.

 

Hobby ukázalo jediné DNF (jezdec nedokončil závod) pro Davida Budského, který musel předčasně odjet za rodinou a přinesl, tak vítězství Adamovi Kořenkovi, který se vrací k závodům po úrazu ramene, před Radkem Konečným z Trial klubu Mraveniště.

 

Asi největší drama přineslo finále horských kol, kde se utkal Roman Chvojka, Vlasta Kabeláč Čiháček a konečně se finále dočkal i Marek Tryner. Hodně vyrovaný souboj poznamenaný výroky rozhodčích, které byly ovšem dle pravidel oprávněné, málem přinesl vítězství Romanu Chvojkovi a Markovi Trynerovi, kteří měli po třetí sekci shodně 10 trestných bodů. Poslední dvě sekce, ale rozhodli nečekaně závod pro Vlastu Kabeláče Čiháčka, který jako jediný horák projel sekci číslo 4, a také sekci číslo 5 za 0 trestných bodů. Druhé místo si doslova urval na poslední sekci Marek Tryner za 4 trestné body a Roman tentokrát kapku doplatil na únavu organizátora.

 

Kompletní výsledky naleznete ZDE ….

Průběžné výsledky seriálu pak ZDE ….

 

Seriál Českého poháru pokračuje finálovým závodem v Havířovském Trialovém parku 13.9.2014. Mezitím nás čeká závod TRIAL CUPu a to 9.8.2014, jehož propozice vám již brzi přineseme.

cs Czech
X