Český pohár 2 – Malevil – report a fotografie

Výsledky z posledního Českého poháru před mistrovstvím ČR jste již patrně viděli ….


Krásné prostředí ranče Malevil hostilo druhý závod Českého poháru v Trialu. Počasí vypadalo během kvalifikace hodně divoce a odradilo asi hodně jezdců, ale nakonec na nějaký déšť nedošlo a zůstalo jen u větříku a chladu, což ovšem neomlouvá menší účast. Sekce byly převážně paletové + tradiční velký kámen u hlavní silnice a svahy v místním potoce u golfového hřiště.

 

Závod byl bohužel poznamenán i pády, kterých bylo poměrně dost. Už v kvalifikaci vystrašil všechny pár Romana Chvojky ze dvou metrů, když se pod ním ulomily laťky plotu, na které se odhodlal postavit s defektem zadního kola. Naštěstí si z hodně ošklivě vypadajícího pádu odnesl jen pár šrámů a nateklou holeň. Druhý pád měl pak po chybě na finálovém wallridu (nebo spíše po tom, co po něm zbylo z kvalifikace) David Herka, který se nabodl na řidítka a způsobil si vnitřní krvácení. Díky včasné pomoci a převozu do nemocnice by měl být David snad v pořádku a doufáme, že se brzy vrátí na kolo.

 

Finále horských kol bylo v režii Vlasty Kabeláče Čiháčka, který se po 7 měsících od operace vrátil na stupně vítězů, před Romanem Chvojkou a Davidem Herkou.

Finále malých kol vyhrál Vašek Kolář, před Petrem Jeřichou a Petrem Šosem, který se také stále vyrovnává se zraněním kolen a jako jeden z mála Plzeňáků má odvahu vrhnout se do Elitní kategorie.

 

cs Czech
X