Český pohár 1 – Děčín – výsledky

S lehkým zpožděním přidáváme výsledky z povedeného Děčínského závodu. Sledovat prvních 6 horáků a malá kola byl zážitek pro zaplněné Děčínské náměstí a promotér seriálu Martin Šimůnek a spoluorganizátor Tomáš Eibl s dalšími kluky si opravdu mákli.

 

Dobře se uvedli i ostatní kategorie a rozhodně se nejezdilo za plné počty.

TrialShow ČP #1 – Děčín 10.5.2014 – - - - Kompletní výsledky

Celkově se závod doufáme povedl a různorodost sekcí byla i přes limity místního náměstí celkem zdařilá. Obtížnost byla pro první pohár sezóny střední, ale dostačující pro jezdce a určitě atraktivní pro diváky a to jak v kvalifikaci tak ve finále. Horská kola si hodně zkušeně od kvalifikace po finále pohlídal legendární Roman Chvojka, před Davidem Herkou a Márou Trynerem, který byl asi největším překvapením tohoto závodu. Je vidět, že Mára přes zimu nespal a skokově i jistotou se posunul hodně před konkurenci. Ostatně jeho druhé místo v kvalifikaci mluví za vše.

 

Malá kola se seřadila stejně jako na MČR 2013 v pořadí Vašek Kolář před, Petrem Jeřichou a Vojtou Křivou. Petr a Vojta si prohodili pozici z kvalifikace, ale Vojta rozhodně vyhrál nad všemi ostatními cenu fair play, když sám přiznal dotek řidítky o překážku, který ve finále rozhodčí přehlédli. Rozhodně palec nahoru za podobný přístup k závodění.

 

Jezdci si určitě všimli, že posuzování pravidel mělo o dost přísnější režim, než v uplynulém roce. Vlasta Kabeláč Čiháček se díky rekonvalescenci  spolu s hlavním rozhodčím Lukášem Záhorovským věnovali proškolení rozhodčích, které bude pokračovat za cca 14 dní. Dojde ještě k přísnějšímu posuzování kol nad páskou či průchodů šipek a celkově nekompromisnímu přístupu rozhodčích k jezdcům, abychom se přiblížili k mezinárodní úrovni.

 

cs Czech
X