Černí Koně hledají dobrovolníky – článek z jiného soudku

Z webu Černíkoně.cz přišla žádost na pomoc s hledáním pomocníků a dobrovolníku do jejich skvělého týmu, s kterým se naše redakce řadu let setkává na akcích a závodech. Přečtěte si krátký článek o tom kdo a co jsou Černí koně.

 

Přišel jsem abych pomohl, ale netušil jsem, že nejvíce pomohu sám sobě.

Milí čtenáři, cyklisté, sportovci,

chcete pomáhat? Nejste lhostejní? Máte náladu a chuť se aktivně podílet na boji za lepší zítřky? Vyšetříte si v dnešní uspěchané době chvilku času? Máte rádi sport, ale samotné Vás tolik nebaví? Cítíte radost, když si můžete zasportovat?

Pokud jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli “ANO”, pak je tento článek určen právě Vám. Každý zná hřejivý pocit uspokojení po sportovním výkonu, dokážete si však představit, že by tato “slast” mohla být dvojnásobná, ba trojnásobná? Nejen, že to možné je, ale dokonce Vám můžeme umožnit tento trojitý pocit rozkoše zažít na vlastní kůži…chcete vědět jak?

Možnost sportovat není bohužel určena všem. Jsou mezi námi tací, kteří nejsou zdravotně na té úrovni, aby si mohli jít zasportovat kdykoliv, kamkoliv…. A právě pro ně jsme vznikli, pro ně se snažíme rozvíjet možnosti volnočasových aktivit, za ně bojujeme, ale bez Vaší pomoci bychom to nedokázali, představujeme Vám organizaci Černí koně, z.s. a vyzýváme Vás k pomoci! Pojďte bojovat s námi, v erbu máme koně, razíme heslo SPORT PATŘÍ VŠEM  a vítáme s otevřenou náručí všechny spřízněné duše!

Pomozte nám zapojit více handicapovaných, kteří milují sport, rozhodli se jezdit s námi na závody, mají duše bojovníků a odhodlání dokázat vše, avšak zdolávání překážek je možné pouze s Vaší pomocí.

Mezi naše členy patří lidé napříč celým spektrem handicapu (vozíčkáři, lidé po amputaci, lidé s poruchou zraku, sluchu, či řeči).

Druhé nohy, ruce, oči…už nenarostou…ale můžete se jimi na krátký okamžik stát právě Vy.

Od roku 2010 organizujeme závody, které tvoří prestižní Český pohár handicapovaných cyklistů a následné Mistrovství ČR pro cyklisty s tělesným handicapem, dokonce se pyšníme několika rekordy. Tyto závody jsou součástí běžných závodů pro veřejnost, což znamená, že handicapovaní často absolvují stejně náročnou trasu jako “zdraví” závodníci.

Handicapovaní mohou být zapsáni pouze s doprovodem zdravého jezdce, který umožní v případě potřeby bezproblémově zdolat trať (např.kořen stromu…). Nežádáme pravidelnost, nežádáme almužnu, není Vaší povinností se účastnit všech závodů za jakéhokoliv počasí…i kdyby to bylo jednou, je to pro nás víc než dost…. Uděláte něco pro sebe, uděláte něco pro druhé a hřejivý pocit, který jsme zmiňovali na začátku se dostaví v podobě úsměvu na Vaší tváři, úsměvem na tváři handicapovaného závodníka, který díky Vám dojel do cíle, a úsměvem ve Vašem srdci…

Budoucnost patří DĚTEM!

V tomto roce bychom rádi přivedli k paracyklistice více handicapovaných dětí, seznámili je s handbike, rozšířili jejich možnosti a kdo ví… Možná rozšíříme též národní parateam o budoucí paralympijské naděje.  Dále pak hravou a zábavnou formou zapojit děti zdravé, a motivovat je k pomoci potřebným. K této příležitosti vznikl zcela unikátní projekt “Vítr ve vlasech”, zaměřený na pomoc s podnázvem “Děti dětem”.

Snažíme se rozšiřovat povědomí o úskalích života s handicapem formou osvěty, edukací, workshopů, besed, závodů, turné, společenských akcí… Snažíme se zvýšit prestiž parasportu a usilujeme o zlepšení současného systému financování, provozujeme jedinou bezplatnou půjčovnu námi vyrobených speciálních bicyklů přizpůsobených handicapu – tzv. HANDBIKE.

Máte zájem se zapojit, nepatříte však mezi aktivní sportovce? Nedostatek osvěty většinové společnosti často staví bariéry mezi oba tyto světy….pojďte je s námi bořit! Přednáška, beseda, workshop – rádi přijedeme a odprezentujeme zábavně hravou formou, která je určena nejen dětem, jak předcházet úrazům a jak se stát lepším člověkem.

Pokud čte tento článek handicapovaný, který jen útrpně snáší svůj osud a veškerý čas “krájí” přepínáním ovladače televize…a dostal chuť si zase zasportovat…ať neváhá a též nás kontaktuje! Život handicapem neskončil, jen se změnil, a je třeba krůček po krůčku hledat cestu k opětovnému naplnění zraněné duše radostí.

 

Hledáme dobrovolníky všeho druhu, tak neváhejte a ozvěte se, sportovec či ne – bereme každého! A věřte, že každý, kdo k nám jednou přičichne…už se nepustí 🙂

ČERNÍ KONĚ, z.s.

info@cernikone.cz

www.cernikone.cz

Karolína Dadejíková – dobrovolníci

+420 721 050 610

cs Czech
X