CAT PHONES Mistrovství České republiky a Youth Games 2014 Říčany

Poslední červnový víkend se pod záštitou starosty města Říčan, konalo jednorázové mistrovství České republiky v Trialu organizované Trial klubem Mraveniště a teamem TRIALSHOW.cz pod vedením Vlasty Kabeláče Čiháčka.

 

Změna místa přinesla riziko horší dostupnosti pro návštěvníky, ale značně rozšířila možnosti stavby sekcí, které se oproti předešlým ročníkům posunuli opět o kus dál. Stavba probíhala cca 4 dny, i když nutno podotknout, že nebýt rodiny Křivových, kteří stáli za stavbou sekcí pro Youth Games, závod by se ani zdaleka nestihl postavit. Děkujeme nejen jejich píli a snaze, ale i pomoci ostatních z Říčan a rodině Kabeláčových, která opět přispěla materiálem a finanční pomocí.

 

Největším problémem tak zůstalo počasí, které dle předpovědí vypadalo skutečně špatně a odradilo velkou část jezdců. Sobotní hlášení o bouřkách se nakonec ukázalo jako mylné a jak po dobu kvalifikace i finále bylo příjemně. Neděle byla bohužel o poznání horší a především liják během finále Elity 20“ a Expertů byl jen pro opravdové skalní příznivce.

 

V sobotu se na 5-ti elitních sekcích utkali jezdci horských kol a mládežnické kategorie. Všichni měli shodné 3 sekce a zbytek byl oddělen pro horská kola i mládežníky, kteří vyrazili dobývat místní zříceninu hradu, na které se před lety konali slavné Říčanské schody. Na závěr dne došlo i k vyhodnocení nominací mládežníků pro nadcházející světové hry mládeže v Polsku.

Výsledky mládežnických kategorií naleznete ZDE ….

Kvalifikaci horských kol vyhrál Vlasta Kabeláč Čiháček, který postoupil do finále s druhým v pořadí Romanem Chvojkou a Michalem Budským, který o bod porazil Marka Trynera. Bohužel kvalifikace byla pro Vlastu, který se vrátil po replastice křížových vazů, velice smolná a místo obhajoby titulu se potýkal s defektem na dvou sekcích, což jej odsunulo až na konečné 3-tí místo. Druhé místo si vyjel vyrovnanou jízdou Michal Budský a vítězem se pouze s jedním trestným bodem stala dnes již Trialová legenda Roman Chvojka, pro kterého to sice není první titul v UCI, ale rozhodně první titul od obnovené tradice mistrovských závodů.

 

Odpoledne pak následoval contest ARTMOVING CHALLENGE, kdy se utkali nejlepší parkouristé a freeruneři na jedné z největších akcí svého druhu u nás.

V neděli se po ranním dešťíku vydali na trať jezdci kategorií Elite 20“, Expert, Hobby a Women. Ženy vyhrála Marie Křivová, která jela na vlastní žádost náročnější trať Expertů a nebýt několika minutí šipek, pokořila by i řadu mužských soupeřů. Kategorii Hobby vyhrál Adam Kořenek, pro kterého to byl první závod po zranění ramene z loňského roku. V kategorii Expert naposledy zazářil Dan Švaříček, který postoupil definitivně do kategorie Elite 20“, před místním jezdcem Lukášem Valnišem a Markem Buchtelem. Kategorie Elite 20“ přinesla asi největší drama a sportovní duel mezi Petrem Jeřichou z TRIALSHOW týmu a Vojtou Křivou z AMKHamry. Oba jezdci jeli prakticky shodně 4 z 5-ti finálových sekcí (Petr Jeřicha s jednobodovým náskokem) a rozhodnout tak měla za deště poslední betonová sekce. Vojta Křiva bohužel chyboval již na druhé překážce a skončil sekci za 5 trestných bodů. Pro Petra Jeřichu to tak byla závěrečná exhibiční jízda a získání premiérového titulu po 2 titulech vícemistra ČR z let minulých. Třetí místo obsadil nečekaně Vlasta Kabeláč Čiháček, jako jediný jezdec startující v obou elitních kategoriích.

 

Děkujeme za podporu partnerům CAT PHONES, NANOPROTECH, POC helmets & armor, FOR BIKES, CARFORYOU, rádio SPIN, Bagry Hůla, MP – Sped s.r.o., Bikeprod, Fitcentrum Říčany, disco Balagio, tiskárna Studio 2P, město Říčany, Český svaz cyklistiky, TM Servis – the technical motion s.r.o..

Kompletní výsledky naleznete ZDE ….

cs Czech
X