C1 Norsko – report

Minulý pátek se konal závod kategorie C1 v Norském Northeimsundu nedaleko Bergenu s Českou účastí.

Na závod dorazil bojovat o body do UCI rankingu Vlastislav Kabeláč Čiháček (Elite 26″) a Honza Šmíd (Elite 20″) s Petrem Šosem (kategorie Expert – tato kategorie není v rámci bodování UCI rankingu). Pěkně připravené překážky v podobě dvou kamenných sekcí, špulkové sekce, betonové sekce a kládové sekce byli sice s průměrným značením, ale skladbou a obtížností odpovídali plně závodu C1. Pokud připočtete krásnou atmosféru zasněžených vrcholků hor a blízkého moře, byl to doslova ráj. Samotný závod startoval v hodně netradičním čase 18:45 kategoriích Norského poháru. Bohužel předpovědi, které naznačovali bouřky se spletli a místo bouřek byla souvislá stěna vody a 15 stupňů teplota, což velmi ztížilo již tak celkem náročné úseky. Podmínky hraničící s přerušením závodu.

 

Místní jezdci počasí prakticky ignorovali a jezdili v krátkém tričku jako praví vikingové a tak i našim jezdcům nezbývalo než se situaci postavit čelem. Na konci závodu se z druhého místa za místním Eirikem Ulltangem mohl radovat Vlasta Kabeláč Čiháček, který i přesto, že mokro je jeho slabou stránkou, zvládl mezi 6-ticí elitních jezdců vylepšit své špatné první kolo. Honza Šmíd bral díky chybě v bodování 5-té místo. Bohužel jsme tuto chybu odhalili až po čase pro podání protestu. Honza ale i tak bral plný počet bodů, protože se umístil jako nejlepší z jezdců na 20“ kole, čili jej ani tato chyba nemusela tolik mrzet. Petr Šos se rozhodl startovat v kategorii Expert na červené trati, která odpovídala částečně české Elitě a byla spíše o technice, než o skocích. Dosáhl zde na skvělé třetí místo z 9 jezdců startovního pole. Celkem se závodu účastnilo po oba dny něco kolem 50-ti jezdců.

 

Kromě počasí naše jezdce zarazil trochu i přístup jezdců k trénování na sekcích, kdy bylo zjevné najíždění částí sekcí. Z odpovědí jsme pochopili, že je to celkem normální v místních podmínkách a sekce byli ošipkovány až po tréninku. Jiný kraj jiný mrav, ale s ohledem na místní a přátelskou mentalitu lidí a Trialové komunity to nelze brát jako snahu o podvod či něco podobného.

 

Druhý den se konal závod Norského mistrovství již za krásného slunečného počasí na změněných sekcích. Zahraniční jezdci startovali mimo pořadí a vše bylo pojato spíše jako trénink. Bohužel i při tréninku se padá a Vlasta Kabeláč Čiháček si hned v úvodu prvního kola zařídil velmi nepříjemné zranění řídítkem ve slabinách. Za zmínku tak stojí především výkon Petra Šose, který na červené trati dokázal jako jediný zajet jedno z kol za 0 trestných bodů.

 

Kompletní výsledky budou v průběhu týdne k nahlédnutí na uci.ch

cs Czech
X