BIKEOLYMPICS NA FOR BIKES 2015

Stejně jako v předešlých letech jsem společně s Martinem Šimůnkem a TRIALSHOW týmem pořádal doprovodný program na veletrhu FOR BIKES 2015. Letos to pro mě bylo tak trochu s osobní rodinnou komplikací a úvodem musím poděkovat Martinovi, Lukáši Valnému, Petrovi Jeřichovi, Pavlovi Hájkovi a dalším, že mě podrželi a zdravotní i duševní následky jsou minimální.

 

Letos jsme částečně platili za úspěšnost předešlých ročníků, omezením prostoru pro samotný program a tím pádem i škrtům v jezdeckém poli. Přeci jen se těch 243 vystavovatelů z 8 zemí a 30 512 návštěvníků musí někam vejít. Kromě komerčního aspektu jsem chtěl trochu prověřit připravenost jezdců po zimě a zároveň pobavit diváky a naplnit program. Prostor byl asi největší překážkou a po delším uvažování jsem zvolil formát BIKEOLYMPICS. Jednoduše řečeno rekordy v některých Trialových skocích a technikách.

Limit počtu jezdců jsme díky logistice skoro dvojnásobně překonali a občas díky tomu bylo pokusů až příliš, ale diváky pády a rekordy bavili. Především sobota byla doslova hlava na hlavě a jezdce hnala k překonání svých osobních rekordů a nových limitů.

 

 

 

Vítězné hodnoty BIKEOLYMPICS:

NEUMANN SIDEHOP CONTEST 125cm – 26“ – Petr Jeřicha / Vlasta Kabeláč Čiháček, 110cm – 20“ Marek Buchtele
LORD OF THE WHEEL – pán zadního kola 28:19sec – Vlasta Kabeláč Čiháček, 11:30sec – 20“ – Lukáš Valný
HTC GIVE ME 8 – HTC POĎ MY 8 200cm – 26“ – Vlasta Kabeláč Čiháček, 280cm – 20“ – Vojta Křiva
NANOPROTECH PŘESKOK S PŘEVÝŠENÍM 240cm – 26“ – Vlasta Kabeláč Čiháček, 220cm – 20“ – Vojta Křiva
NANOPROTECH PEDAL UP 131cm – 26“ – Vlasta Kabeláč Čiháček, 121cm – 20“ – Vojta Křiva / Marek Buchtele
BUNNY HOP CONTEST 115cm – 26“ – Michal Budský , 125cm – 20“ – Vojta Křiva
BACK TO BACK 275cm – 26“ – Vlasta Kabeláč Čiháček, 220cm – 20“ – Lukáš Valný / Marek Buchtele
 
COMPLETE WINNER 26“ – Vlastislav Kabeláč Čiháček před Petrem Jeřichou a Michalem Budským. 20“ pak vyhrál Marek Buchtele před Vojtou Křivou a Lukášem Valným

 

Hromadný contest, který vznikl tak trochu na koleni a spočíval ve stání na zadním kole vyhrál Vojta Křiva pokusem přes 3 minuty. Trialový bůžku ochraňuj jeho ruce a zádové svalstvo, které si muselo projít peklem.

Velice dobře si vedl Petr Jeřicha, který v tomto roce přesedlal po dlouhém přemlouvání na horské kolo a stejně jako Vojta Křiva hnali každý pokus ostatní o kus dál. Během rekordů se představil i Martin Šimůnek s Romanem Chvojkou, kteří se ale spíš soustředili na exhibice u BIG SHOCK trucku společně s partičkou flatlandisů a vybranými jezdci.

Snad všechny diváky i jezdce akce bavila. Nové či vylepšené české rekordy zahřejí trialové srdce a doufejme, že se ještě letos setkáme začátkem prázdnin.

 

Na závěr ještě video od Trialových roztleskávaček a fanynek:

cs Czech
X