BIKEOLYMPICS 2 na FOR BIKES 2016 report, výsledky a nové České rekordy

Veletrh FOR BIKES 2016 je již dva roky největším veletrhem zaměřeným na cyklistiku ve střední Evropě a díky společnosti TM Servis – the technical motion s.r.o. Vlasty Kabeláče Čiháčka a kluků z TRIALSHOW.cz týmu zde každoročně vzniká doprovodný program, jehož součástí je i Trial. Letos to pod svá křídla vzal FOR BIKES samozřejmě i další disciplíny jako BMX jezdce, kritérium silniční cyklistiky s účastí jezdců Tour de France a již druhý ročník závodu XC MTB.

Nás samozřejmě zajímá především co se dělo ve FAKEER MITAS aréně. Jak název napovídá dva hlavní partneři znamenali jednak přísun zdravé energie a limonád a jednak zásobu plášťů. Normálně by si každý myslel, že se jedná o pláště na kolo, ale v případě Trialu se jednalo hlavně o pláště, nebo spíš pořádně velké gumy, které byli zakomponovány do překážek. Bohužel se vzrůstajícím zájmem o veletrh (i letos návštěvnost přesáhla 30.000 návštěvníků) se zmenšil prostor a díky obměně hlavních partnerů bylo nutné ukázat i na takto malém prostoru něco nového a posunout prezentaci sportu ve spojení s show pro diváky na další úroveň.

Slovy organizátora Vlasty Kabeláče Čiháčka:

„Páteční i nedělní den tak byli věnovány čistě exhibičnímu ježdění, kde se představila řada Českých reprezentantů, členové TRIALSHOW.cz týmu a jezdci Trial klubu Mraveniště, TJ Dynamo Horšovský Týn, nebo i lokální jezdci. Prostor samotný byl asi jediným skutečným limitem této akce a díky všem za schovívavost a respekt jezdců mezi sebou, díky kterému se nikomu nic zásadního nestalo.

Sobota se pak nesla ve znamení pokračování oblíbených rekordů z loňského roku pod názvem BIKEOLYMPICS 2, podporovaných značkami FAKEER, MITAS, NEUMANN, NANOPROTECH a POC. I díky jejich podpoře bylo možné pozvat do tohoto překonávání českých rekordů mého kamaráda a skutečnou Trialovou hvězdu současnosti Hannese Herrmanna, 6-ti násobného mistra Německa, vícemistra Evropy a 5-tého jezdce z mistrovství světa na horském kole. Hannes je fajn týpek i skutečný profesionál, který je výkonnostně nad současnou českou špičkou a já jako jezdec doufal, že mě i ostatní jezdce posune o trochu dál a bude se co učit. Samozřejmě jsem jako ostatní doufal, že bych se mohl Hannesovi aspoň v některé disciplíně přiblížit, ale ruku na srdce se šrouby v kolenou se stále spíše učím jezdit a ladit formu.

Nemá cenu popisovat průběh soutěží, který byli vždy dle stejného principu. Rozhodčí Roman Chvojka a Petr Jeřicha (bohužel Petr čeká na operaci zad a nemohl se jako jezdec zůčastnit) se všichni jezdci střídali v pokusech (každý měl dva) a po vyřazení většiny se finalisté ve třech pokusech snažili urvat vítězství na svojí stranu. Asi největší dominanci předvedl Hannes ve stabilitě na zadním, kde nás doslova smazal. To že to provedl na horském kole je o to zarážející a zaslouží si obrovský respekt.

Papírově sice rozdíl ve výskoku z rozjezdu bez háku nebyl veliký, ale bylo vidět, že i tady má velké rezervy a já musím zautomatizovat výskok na přední ve stejném stylu. Asi nejtěsnější rozdíly jsem měl z mého pohledu s Hannesem v bokovkách a přeskocích, ale ani ostatní si rozhodně neudělali ostudu. Vyzdvihl bych na malém kole Honzu Šmída, který vyhrál všechny disciplíny a podařilo se mu překonat 3 české rekordy. V klasických závodech samozřejmě vítězí universálnost a zde je u všech třeba zamakat, ale jak jinak si ověřit své skokanské dovednosti, než na BIKEOLYMPICS 2. Pro mě bylo velkou motivací v tréninku, remíza v poslední disciplíně ze zadního na zadní kolo, kdy jsme při skvělé divácké atmosféře překonali 3m a 5cm. Být v každé disciplíně druhý i přes překonání Českého rekordu neznamená být zklamaný, ale z podobných soubojů si člověk odnáší jen dobrý pocit a motivaci. Snad to tak měli všichni kluci a holky co se přišli svést.

Díky především Lukáši Valnému, který si bohužel při stavbě vymkl kotník a první den tak chodil o berlích, samozřejmě všem partnerům, vedení FOR BIKES a koulouškovi Aleši Matouškovi s DJ za super hraní a moderování do vlnění našich roztleskávaček.

Příští rok doufám znovu a ve větším

V.“

Výsledky včetně nových Českých rekordů níže. Došlo k překonání 6-ti českých rekordů:

Hannes Herrmann
Neumann Pedal up 143cm
POC Short jump 230cm ?? (méně je více)
Neumann Sidehop 125cm
Nanoprotech back 2 back 305cm
Nanoprotech přeskok s převýšením 263cm
Fakeer stabilita 1:45:04sec

CZ jezdci:
Vlasta Kabeláč Čiháček
Neumann Pedal up 140cm
POC Short jump 260cm ?? (méně je více)
Neumann Sidehop 123cm
Nanoprotech back 2 back 305cm
Nanoprotech přeskok s převýšením 252cm (HANNES 263cm)
Fakeer stabilita 30,06sec

Honza Šmíd
Neumann Pedal up 130cm
POC Short jump 280cm (méně je více)
Neumann Sidehop 123cm
Nanoprotech back 2 back 270cm
Nanoprotech přeskok s převýšením 215cm
Fakeer stabilita 16,96sec

 

Fotogalerie Vít Krejčí (pátek): https://www.zonerama.com/Photo/1292719/46873454

 

Vblog ATI youtuber:

 

Uveřejnit komentář

cs Czech
X