AUTO OPAT MISTROVSTVÍ ČR V TRIALU – VIDEO 1 + REPORT

Níže krátký report z AUTO OPAT Mistrovství ČR v Trialu.

 

Organizátor o akci:

„Hned na začátek poděkuji jak partnerům akce, tak hlavně spoluorganizátorům a stavbařům v jedné osobě Lukáši Valnému a Radku Konečnému, kteří obětovali i svůj potencionální výsledek pro úspěch akce. Stejně tak díky Davidovi Kalašovi za pomoc se stavbou dětských tratí, Kubovi Žemličkovi, Markovi Trynerovi a Romanovi Chvojkovi za pomoc s předěláním sekcí v sobotu. A největší díky Ing. Karlu Kabeláčovi za nezištnou pomoc se zajištěním překážek.

Po roce jsme se vrátili opět na Říčanské náměstí, které nám dalo bohužel jistá omezení, ale zároveň vylepšilo diváckou kulisu pro sobotní závod. Prošli jsme si přeložením termínu a konečně se podařilo pro dospělé kategorie realizovat čistější sekce bez kombinování deseti různých materiálů v sekcích, i když paletám jsme se v podobě čistě paletových sekcí bohužel zatím nevyhnuli. Hlavní cíl jsem si pro letošní rok s klukama dal, nejen postavit za dva dny „uhlazenější“ sekce minimálně pro sobotní závod, ale i vylepšit značení sekcí. To hlavní, ale bylo nalákat média, případně mít v rezervě kvalitní záznam, jako od Aleše Neničky v letech minulých, který ovšem díky svému důležitému životnímu kroku na závodech chyběl (tímto gratulujeme).

V sobotu dva záznamy na ČT 1 a ČT 4, zájem o právě vytvářené verze videí u partnerů i dalších TV / internet médií – to osobně pokládám za splnění cíle. Spokojenost partnerů nám doufám umožní v příštím roce zdvojnásobit čas na přípravu a směřovat naše organizační snažení i mimo vody České republiky.“

 

Sobota poskytla asi nejzajímavější souboje celého mistrovství a to v kategorii Expert, kde se doslova o bod přetahoval konečný vítěz Tomáš Latislav na horském kole s legendárním Pavlem Šrůtem a Petrem Šosem, který je stále v rekonvalescenci po zranění kolen a jezdí červené tratě. Finálový souboj v pěkné divácké kulise se odehrál mezi Markem Trynerem – vedoucím jezdcem Českého poháru horských kol a zároveň vítězem semifinále mistrovského závodu a Vlastou Kabeláčem Čiháčkem, který po loňské pauze zaviněné replastikou kolenních vazů, usiloval o titul. Obhájce titulu Roman Chvojka bohužel nestartoval kvůli nehodě, kdy byl sražen automobilem na MS MTB v Andoře při přecházení silnice a na závodech byl po operacích pouze v roli rozhodčího a partnera akce. Nemoc či pracovní povinnosti bohužel vyřadili i velkou část této Elitní kategorie. Finále bylo i tak více než atraktivní show plná zvratů a díky vyšší obtížnosti nebyla nouze o pády a velké skoky. Marek Tryner měl bohužel na klíčových skocích smůlu a Vlasta Kabeláč Čiháček i přes defekt zadního kola na poslední sekci (což je už jeho tradicí na závodech Mistrovství ČR) zvítězil s pouhými třemi trestnými body a získal svůj čtvrtý titul mistra ČR v Trialu na horských kolech.

 

 

Nedělní závod se nesl opět ve znamení menší jezdecké účasti, navíc poznamenané zhoršením počasí. Organizátor sice lehce zlehčil celou trať a uzpůsobil jí malým speciálům, ale komplikacím ve spojení s dětskými kategoriemi se nevyhnul. I v neděli se rozdávali dva mistrovské dresy a pro ten první si s přehledem doskákala Marie Křivová, letošní 4 žena Mistrovství světa, která tuto sezónu absolvuje i přes zdrátovaný kotník a za to velký respekt. V Elitní kategorii malých kol předváděl krásnou a vyrovnanou jízdu jediný český profesionál své kategorie Vašek Kolář, který bez ztráty bodu předvedl, že ve dvacetipalcových speciálech u nás horko těžko hledá konkurenci. Jeho největší letošní soupeř Vojta Křiva, který Vaška Koláře dokázal porazit na závodě Open trialu a loňský vícemistr ČR bohužel neměl svůj den a musel se spokojit s pro něj neobvyklím třetím místem. Druhé místo bral junior Martin Štěpánek, asi největší nedělní překvapení. Taktickou a pohodovou jízdou si vyjel své nejlepší letošní umístění v této kategorii na domácí půdě a překvapil tak asi nejen sebe.

Součástí Mistrovství ČR byl i závod Youth Games, nebo chcete-li mládežnických her. Kategorii Minime vyhrál na nuly Marek Pochtiol, kategorii Benjamin Tomáš Vepřek s velkým odskokem od druhého a kategorii Poussine ovládli dívky v pořadí Eliška Hříbková na prvním a Denisa Pecháčková na druhém místě. Třetí byl bratr vítězky Vojtěch Hříbek.

 

Na závěr připojujeme první kratší verzi videa. (Během několika dnů / týdnů bude následovat ještě delší verze)

 

 

 

Kompletní výsledky ZDE …

Uveřejnit komentář

cs Czech
X