Akce DTS na FOR BIKES

Neuvěřitelných skoro až 30 000 lidí

Minulý rok něco málo přes 26 000 lidí a tento rok skoro 30 000 lidí, to je známka, že For Bikes jde správným směrem. Nicméně pokud to tak půjde dál v roce 2030 budou muset z Evropské unie přispět na větší halu. Při sledování celé akce DTS (Dual, Technic and Speed) šlo vidět, že tam bylo opravdu spoustu lidí. Ale co se tam vlastně dělo? V pátek probíhaly exhibice nejlepších českých a zahraničních jezdců, v sobotu se jely speciální cyklotrialové závody dvojic a v neděli to bylo hlavně o rychlosti a ve videu uvidíte nádherný držkopád. Naštěstí se nikdo vážně nezranil a skončilo to jen u standardních oděrek.

 

Jak to vše probíhalo a dopadlo?

No tak určitěěě…dobře. Spíše bych řekl výborně, skvělá zábava, žádné úrazy, adrenalin a skvělá podívaná jak pro diváky z řad veřejnosti, tak i pro ostřílené bikery. Aby taky ne, když přijeli ze zahraničí nejlepší trialisté různých zemí jako třeba Hannes Hermann z Německa, Aurelien Fontenoy z Francie a Lázslá Hegedüs z Maďarska. Tihle v průměru 26ti letí profíci si to opravdu diktovali, ty ladné pohyby, žádná křeč a ty brutální skoky. Masakr! Zajímavost sobotního cyklotrialového závodu jakožto individuálního sportu byla tentokrát týmová hra, ve finále se čeští a zahraniční jezdci spárovali a bojovali spolu a ty nejlepší místa. A vyhráli, kdo jiný než Aurelien Fontenoy. a Marek Kotzot.

V neděli proběly krásné speedtrialové a MTB dualové závody a oproti sobotě se více ubralo techniky a přidalo na rychlosti. MTB část závodů byla hodně napínavá, stačila menší chybka, nějaké to uklouznutí či nechtěné salto a bylo po výsledích. Nejelépe na tom dopadla, tzn. první místo obhájila Simona Jirková v té něžnější kategorii a Jiří Penc v kategorii mužské.

Celkové výsledky zde:

Cyklotrialové závody – sobota:
1. Aurelien Fontenoy a Marek Kotzot
2. Lázslá Hegedüs a Roman Chvojka
3. Hannes Hermann a Michal Budský

MTB Dual – ŽENY
1. Simona Jirková
2. Katarína Tothova

MTB Dual – MUŽI
1. Jiří Penc
2. Milan Myšík
3. Adam Semerák

Speedtrial – 20″
1. Petr Jeřicha
2. Vojtěch Křiva
3. Martin Štěpánek
Speedtrial – 26″
1. Hannes Hermann
2. Aurelien Fontenoy
3. Lázslá Hegedüs

 

Slovy hlavního organizátora Vlasty Kabeláč Čiháčka: „Jsem rád, že se koncept akce líbil a ze strany veřejnosti i kolegů Trialistů mám z 99 procent kladné ohlasy. Sekce se povedli a trochu jsem obrečel, že nemůžu kvůli kolenům startovat, ale naštěstí jsem se svezl aspoň na exhibicích. Ostré ježdění mě čeká až o prázdninách doufám. Měl jsem díky tomu více času všímat si reakcí diváků, kteří Trial v této ostřejší závodní podobě viděli mnohdy poprvé a koncept finále si užívali. Je to směr, kterým bych chtěl jít i v budoucnu a příští rok opět nakombinovat s jednou či více variantami MTB.“

 

Děkujeme partnerům akce:
BIG SHOCK!, OPEL, TFH dřevěné skeletové domy, CARFORYOU, CAT odolné telefony, BIKEBROTHERS.cz, NANOPROTECH.cz, NEUMANN střešní nosiče, TRIALSHOW.cz tým, FREERIDE.cz.

Video report z celé akce DTS:

cs Czech
X