Výsledky světový pohár Salzburg

Letošní světový pohár má pouze 3 kola a první z nich je Salzburg, který nahradil dřívější Vocklabruck. Deštivé počasí trochu zamíchalo karty a pár nových mladých riderů a přestupy z 20″ do 26″ slibovali trochu drama.

Na první pohled je jasné, že tento světový pohár není na stejné úrovni jako Belgické, či Francouzské závody, ale ty v letošním roce ani nefigurují v kalendáři, takže berme z pohledu diváků co je.

V ženách (WOMEN) se odehrálo asi největší překvapení dne, kdy brala vítězství mladičká Vera Baron (ESP) před Ninou Reichenbach (GER) a Manon Basseville (FRA), která měla co dělat, aby její místo nepřipadlo Alžbětě Pečínkové (CZE).

ELITE 20″ bylo hodně vyrovnaným soubojem prakticky všech jezdců. Třetí místo rozhodoval počet 60tek, kterých měl ze tří jezdců nejvíce Dominik Oswald (GER). Druhé a první místo bylo rozhodnuto až na základě výsledku z kvalifikace. Druhý skončil Borja Conejos (ESP), před Alejandro Montalvem (ESP), který předvedl stejně krásnou jízdu jako na Říčanských Šlapačkách. Toto rozhodování výsledků mimochodem ukazuje na slabinu v nových pravidlech používaných na světovém poháru či Mistrovství světa. Je zde znát i úbytek dramatických okamžiků a možná i to je trochu vinou menší atraktivity sekcí (minimálně v živém přenosu). Berme to jen jako názor k zamyšlení.

ELITE 26″ bylo o souboji třech jezdců. Třetí místo padlo nakonec po špatném průskoku brankou na legendárního Vincenta Hermance (FRA). Podklouznutí předního kola na sekci 3 pak připravilo o vítězství Nicolase Valeho (FRA), kterého díky tomu dohnal Jack Carthy (GBR) a na posledních dvou sekcích, které byli nejlehčí, už nedovolil žádné drama.

Kompletní výsledky naleznete zde: https://liveresults.uci.ch/wctri/2019/results.aspx?id=60816&name=Salzburg&date=5-7.07.2019&language=eng

cs Czech
X