Mistrovství světa Chengdu – výsledky

Snad už naposledy se uskutečnilo mistrovství světa Chengdu. Nižší sledovanost zařadila mistrovství světa trochu do pozadí od ostatních světových soutěží, ale menší jezdecká účast i rozdělení Elity od Juniorů (pro mužské kategorie), dává šanci na zisk titulů a bodů do UCI rankingu.

Bohužel, nejvíce se místo sportovních výkonů bude patrně probírat poslední finálová sekce ELITE 26″, kde Jack Carthy v boji o celkový titul, při háku nedopatřením poškodil šipku, jejíž jedna polovina zůstala na překážce a druhá spadla na zem. Podobné situace tu v historii již byli. Například Kenny Belaey na MS schodil během semifinále šipku výskokem na kontejner, jehož víko pružilo natolik, že shodilo přilepenou šipku. Zde rozhodčí zvolil pro jezdce možnost opravy sekce. Bohužel nyní rozhodčí nechal Jacka sekci dojet a radovat se z titulu, který nakonec po urgenci Španělských jezdců a vyjádřením hlavního rozhodčího, putoval k Sergimu Llonguerasovi. Těžko hodnotit zda se jednalo o správné rozhodnutí, ale stále platí, že rozhodčí je pán sekce a hlavní rozhodčí je nade všemi. Zbytek situace už šel bohužel za rámec sportovního chování.

Snad to bude po opadnutí emocí, jen hořká tečka za tímto systémem Mistrovství světa.

Každopádně výsledky  jsou tyto:

ELITE 26″ – 1. Sergi Llongueras (ESP), 2. Nicolas Valle (FRA), 3. Jack Carthy (GBR) … 30. Tomáš Eibl, 31. Lukáš Muller … celkem startovalo 32 jezdců. Jednalo se tak o nejobsazenější kategorii, kde zaujme především počet Francouzských jezdců a hlavně kolik se jich dokázalo dostat do TOP 10. Přesto je titul ve Španělsku po dlouhých – nyní tušíme – 12-ti letech?

ELITE 20″ – 1. Dominik Oswald (GER), 2. Borja Conejos (ESP), 3. Ion Areitio (ESP) … 12. Václav Kolář, 26. Jan Šmíd … celkem startovalo 29 jezdců. Tady snad jen stačí zaměnit za Francii Španělsko a máte jasnou představu kdo vládne 20-ti palcovým kolům.

WOMEN – 1. Nina Reichenbach (GER), 2. Vera Baron (ESP), 3. Manon Basseville (FRA) … 6. Alžběta Pečínková. Nina opět obhájila.

JUNIOR 26″ – 1. Oliver Widmann (GER), 2. Gonzales Vito (SUI), 3. Daniel Baron (ESP) … 6. Marek Pochtiol … celkem startovalo 10 jezdců.

JUNIOR 20″ – 1. Charlie Rolls (GBR), Toni Guillen (ESP), 3. Antonio Fraile (ESP) … 13. Tomáš Vepřek … celkem startovalo 15 jezdců.

Součástí závodu byla i týmová soutěž. 1. Španělsko, 2. Švýcarsko, 3. Francie, 4. Česká republika. Celkem startovalo 9 týmů.

cs Czech
X