Výsledky ME v Trialu

O tomto víkendu se jelo mistrovství Evropy v Trialu. Kdo sledoval výsledky jistě si všiml malého počtu jezdců a chybějící hvězd v horských kolech a juniorech, který je ale pro Polsko příznačný díky vzdálenosti pro některé reprezentační týmy, ale o to lepší situace pro týmy co mají Polsko za humny.

Kompletní výsledky naleznete ZDE ….

V Elitních kategoriích nikdo z našich jezdců do finále ani první desítky jezdců nepromluvil. Juniorské kategorie mohli pouze překvapit, ale v dvacetipalcových speciálech se našemu jezdci nedařilo, každopádně jeho nízký věk by mohl pro příští rok znamenat posun a minimálně obsazení této kategorie. To se nedá říci o kategorii juniorů 26″, která je bohužel stále neobsazena a pro mistrovství světa by mohla znamenat problém v bodování národů, což je hlavním cílem reprezentačního týmu.

 

Nejvíce se nám tedy dařilo překvapivě v kategorii WOMEN, kde si Marie Křivová vybojovala 7 místo především díky skvěle odjetému poslednímu kolu. Snad se do toho pořádně opře a na MS budeme co nejvýše.

 

Mistrem Evropy na horských kolech se stal Gilles Coustellier před Kennym Bealey a Vincentem Hermancem. Šlo tu doslova o body, kdy se do maximálně deseti bodů vešlo prvních pět jezdců z osmy. Náš David Herka skončil na 12-tém místě a Marek Bělovský na místě 19-tém. Bohužel chyběl nominovaný Tomáš Eibl, nebo vítěz posledního Českého poháru Roman Chvojka, který bohužel pro tuto sezónu hodlá plnit roli reprezentačního trenéra – nejezdícího.

 

Na malých kolech si titul pohlídal Abel Mustieles, před Benito Rosem, který se dává dohromady po loňských zraněních a tomu napovídali bodový odstup. Třetí skončil skoro již ztradičně Rick Koekoek. Vašek Kolář skončil na 11-tém místě a Vojta Křiva na místě 23 místě. I zde díky technickým problémům nedorazil Petr Jeřicha, kterého bychom rádi ve výsledkové listině viděli.

Pro zajímavost Abel i Gilles zvládli finále za jeden jediný trestný bod, což by mohlo být motivací pro všechny jezdce, aby vyrazili bojovat. Především v Elite 26″ máme, kde brát.

 

Juniorský titul na horských kolech získal Jack Carthy, před Sergi Llonguerasem a Nicolasem Vallee. Bohužel tato kategorie měla pouze 8 jezdců a je prakticky nejméně obsazenou kategorií, dokazující rozdíl oblíbenosti horských a malých kol v Polsku, Švýcarsku či Španělsku. Uvidíme jaká bude situace na Mistrovství světa.

 

Dvacítkovým místrem Evropy v Juniorech je Dominik Oswald před Alessio Pavolem a krajanem Sebastianem Krellem. Německo předvedlo neskutečnou sílu v Juniorech, kdy v první desítce měli 5 jezdců. Jejich nástup v letech následujících bude patrně zásadní.

 

Ženy vyhrála s neuvěřitelným náskokem 11-ti bodů Tatiana Janíčková před Gemmou Abant a Ninou Reichenbach. Tatiana začala tuto sezónu velkolepě a bude jen těžko hledat konkurenci. Naše Marie Křivová urvala již zmíněné sedmé místo.

 

cs Czech
X