URBAN CYCLING WORLD CHAMPIONSHIPS – průvodce, entry list, program

Nástupce mistrovství světa – Urban Cycling World Championships v Číně začne již tento týden.

 

Pokud vás zajímá kdo koho na závody vyslal mrkněte na startovní: listiny http://www.uci.ch/mm/Document/News/News/18/44/46/Entriescombined1_Neutral.pdf

Jak se zdá, bude se jednat o jeden z nejméně obsazených závodů. V Elitě 20″ bude startovat 21 jezdců, Elite 26″ 26 jezdců, 14 jezdkyň kategorie Women, 21 juniorů na 20″ kole a pouze 9 juniorů na 26″ kole. Překvapením je neúčast Itálie, Kanady i USA. Závody prakticky vynechává Americký kontinent a ani účast Asijských jezdců není přiliš vysoká (6 jezdců).

 

I přesto by se mohlo jednat o zajímavý závod, kde v nízké účasti hraje hlavní podíl lokalita. Čína patří přeci jen mezi ty méně dostupné země. Hlavní motivací pro jezdce je v tomto případě kromě titulu i výše Prizemoney v hodnotě 10.000 EUR.

 

Program závodů naleznete na na tomto odkazu:
http://www.uci.ch/mm/Document/News/News/18/36/61/01.11.2017schedule_Neutral.pdf

Ve středu startuje týmová soutěž, ve čtvrtek pak bude semifinále juniorských kategorií a žen. V pátek se pokusí do finále probojovat Elitní jezdci a v sobotu se uskuteční finále všech kategorií.

 

Naši reprezentanti:

Women – Marie Křivová

Junior 20 – Marek Pochtiol

Junior 26 – Tomáš Kočička

Elite 20 – Václav Kolář

Bohužel i přes splněná nominační kritéria nebyl nominován žádný z jezdců Elite 26″, který bude v závodech národů znatelně chybět.

 

Kompletního průvodce eventu naleznete na tomto odkazu:

http://www.uci.ch/mm/Document/News/News/18/29/93/04.09.2017UrbanCyclingWorldChampionships-Competitionguide.Finalversiondocx_Neutral.pdf

 

 

 

cs Czech
X