Světový pohár skončil krásným finálovým závodem v Belgii

Kdo neměl možnost včera sledovat finále světového poháru UCI živě, mrkněte zde na záznam z akce: https://www.youtube.com/watch?v=dKQxFnk-els

 

Vítězství horských kol si s jedním trestným bodem pohlídal Jack Carthy, před Gillese Coustellierem (5tb.) a Nicolasem Vallee (7tb.). Čili kromě prvního místa hodně namixované proti semifinále.

 

Dvacítky si stejným způsobem hlídal Abel Mustieles (7tb.), před Lucienem Leiserem (11tb.) a Thomasem Pechhackerem (14tb.). Bohužel Benito Ros neměl svůj den a prakticky celé finále chyboval a nezopakoval svůj výkon ze semifinále.

 

Ženy řídila Nina Reichenbach (5tb.), před Manon Basseville (8tb.) a stále se zlepšující Nadine Kamark (9tb.).

 

 

Velkové vítězství ve světovém poháru pak bral v Elitě horských kol Gilles Coustellier, před Jackem Carthy a Vincentem Hermancem. Celá špička se proti loňskému roku dost vyrovnala a například i jezdci na 15-tém místě zaznamenali stupně vítězů v jednotlivých závodech. Letošní rok je bohužel nešťastným pro dospělý Trial a speciálně pro horská kola. I tak bychom měli poděkovat Tomáši Kočičkovi (62.místo celkově) a Tomáši Eiblovi (75.místo celkově), že i ve stávající atmosféře na závody vyrazili a snad si aspoň jeden z nich řekne o nominaci na Mistrovství světa v Číně. Celkově bylo v rámci světového poháru hodnoceno 90 jezdců na horském kole.

 

Elite 20″  bylo pevně v rukách Abela Mustielese, který zvítězil skutečně s úctou budícím náskokem. Jediný kdo jej dokázal sesadit z prvního místa byl Benito Ros, který skončil celkově na druhém místě, před Lucienem Leiserem, kterému stačilo na třetí místo být 2x na stupních vítězů z 5-ti závodů. Z Českých jezdců skončil Václav Kolář na 24.místě, Vojtěch Křiva na 74.místě, Martin Štěpánek na 78.místě, Marek Pochtiol na 79.místě a Lukáš Janka na 82.místě. Celkově se zůčastnilo 83 jezdců.

 

V kategorii Women se odehrál krásný souboj mezi Ninou Reichenbach a Manon Basseville, které takto i skončili v celkovém pořadí. Třetí místo brala nestárnoucí Debi Studer. Naše Marie Křivová skončila na 18.místě z celkových 18-ti závodnic (jako jediná se účastnila pouze jednoho závodu).

 

 

Světový pohár je za námi a nezbývá než si klást otázku, kam směřuje Český Trial. Výsledky rozhodně nejsou vinou jezdců, kteří mohou být jen tak dobří, jak jim to umožní podmínky, domácí konkurence a závody. Odpověď budeme muset hledat jinde a při pohledu na výsledky z let minulých, bude celkem snadné jí nalézt.

 

 

 

cs Czech
X