Světový pohár 2 Les Menuires – Francie

Druhý závod světového poháru se konal v oblasti Rhone de Alpes, která je známá svými horskými středisky a malebnou krajinou. Organizátor připravil jak je ve Francii zvykem řadu tématických sekcí a překážek, kdy si jezdci dositosti užili kamenů, klád, velkých sýrů, nebo včelých úlů.

 

Českou republiku vyrazili reprezentovat pouze dva čeští jezdci. Marie a Vojta Křivovi se v nabité konkurenci poprali o body do celkového hodnocení UCI rankingu a do celkového hodnocení světového poháru.

 

Vojta Křiva si mezi více než 60-ti jezdci dojel pro 44 pozici i přes přetrvávající nemoc a dle jeho slov na jetelných sekcích. Marie jela po prvním kole na 3-tí pozici, ale nakonec kvůli schozené šipce si dojela i pro tak skvělou 9 pozici mezi 19-ti ženami. Vojta Křiva je v současnosti nejlépe hodnoceným jezdcem průběžného pořadí světového poháru na 31. místě. U žen se nám bohužel průběžné pořadí nepodařilo zatím zajistit, ale dle propočtů se Marie pohybuje na pomezí první desítky. V horských kolech jsme zatím kvůli zranění jezdců neměli zastoupení.

 

Celkovým vítězem malých kol se stal překvapivě Dominik Oswald, před Benito Rosem (ESP) a Abelem Mustielesem (ESP).

 

Horská kola opanoval Jack Carthy (GBR), před Nicolasem Valee (FRA) a Gilesem Coustellier (FRA).

 

Ženy vyhrála opět Němka Nina Reichenbach, před Irene Caminos (ESP) a Tatianou Janíčkovou (SVK).

 

Kompletní výsledky zde … http://www.uci.ch/trials/ucievents/2016-trials-uci-trials-world-cup/459900816/widgets/entries-start-lists-results-176317/

 

Další zastávkou je Rakouský Vocklabruck, kterému bude předcházet Mistrovství Evropy, které se rovněž odehraje ve Francii.

cs Czech
X