ŘÍČANSKÉ ŠLAPAČKY 2018 – propozice

Do kalendáře byli přidány propozice Říčanských Šlapaček 2018.

Po loňském nultém ročníku této obnovené historické akce, která se odehrála za deštivého počasí se organizátoři trochu perou s naplněním rozpočtu, ale přípravy snad směřují k akci, která by mohla bavit jezdce i diváky. Spojení s Pražským pohárem přiláká několik stovek jezdců MTB XC, kteří budou v sobotu trénovat na již připravené trati, kde se po hlavním Trialovém závodu MČR OPENFREE Trialu, uskuteční ENDUROTRIAL. Následně se trať připraví na nedělní závody C1, které se na našem území uskuteční poprvé v historii, i když jen o chloupek, kdy za 14 dní po Šlapačkách budou závody v Praze a rovněž na úrovni kategorie C1.

Záznam z Říčanských Šlapaček bude díky mediálnímu partnerství vysílán v pořadu BIKESALON na TV PRIMA.

Jezdci se tak mohou těšit, každý den na jiný typ závodu a pokud najdou dost sil, mohou i na svých klasických kolech bojovat o mistrovský titul v ENDUROTRIALu – disciplíně, která je sice v plenkách, ale loni na Šlapačkách v ní startovalo více téměř 20 jezdců.

Dle harmonogramu budou závody celkově kratší, ale pokud vše vyjde jak má, slibuje organizátor skutečně kvalitní překážky. Sekce by neměli být nebezpečné a o jejich stavbu se postarají přední čeští jezdci.

9-10.6.2018 se na Vás těšíme na www.ricanskeslapacky.cz

cs Czech
X