C1 Barcelona výsledky

Letošní závody započítávané do UCI rankingu odstartovali v Barceloně závodem kategorie C1. Pro mnoho jezdců se jedná skutečně o probuzení ze zimního spánku a odpovídala tomu i marodka a počet jezdců, kteří účast odřekli.

Nejednalo se o lehký závod, čemuž napovídají i body v Elitě. Ta se jela jak je tomu na Copa Catalana závodech tradicí sloučená a bodově se rozdělí až v rámci bodů do UCI rankingu. TOP 10 jezdců bylo až na 3 vyjímky plně v rukou 20-ti palcových kol. Vítězem se však stal místní jezdec na horském kole Sergi Llongueras s neuvěřitelnými 10-ti body ve finále, před druhým Lucienem Leiserem s 21 body a Alejandro Montalvem s 22 body, a který má na začátku sezóny neskutečnou formu. Podtrhl svým výkonem nástup nové značky COMAS, která byla zároveň jedním z partnerů tohoto závodu.

 

Otázka pro čtenáře – co vám připomíná písmeno „M“ v názvu této značky 🙂

 

Není to těžká hádanka a spojení Daniho Comase s jeho dřívějším sponzorem je ideální nápovědou.

 

Potěšujícím byla účast českého jezdce Václava Koláře, kterému se podařilo zajet 3 kontrolní úseky a obsadil konečné 8 místo. Zajímavostí a patrně i největší atrakcí závodu byla i účast Abela Mustielese, který poprvé startoval na horském kole a komentoval tak, že tento závod byl pro něj větší zkušeností, než poslední dva roky ježdění. „Je přede mnou ještě mnoho hodin ježdění“.

 

Vítězem žen se stala Irene Caminos.

 

Velká škoda byla neúčast Vincenta Hermance a dalších TOP jezdců, kteří neodstartovali / nedorazili na závod kvůli nemoci. Vincent Hermance je dalším jezdcem, který v letošním roce vyměnil značku Clean za nově vzniklý COMAS, což se ale s ohledem na vztahy obou borců předpokládalo.

 

Závod se jel na 2 kola po 5-ti sekcích a o jeho skladbě překážek se můžete přesvědčit zde:

https://www.instagram.com/stories/copa_catalana_trial/

 

Kompletní výsledky zde:

http://www.copacatalanatrial.com/arxius/resultats/CC18_1.pdf

cs Czech
X