ALBETVILLE – předposlední světový pohár

Nádherné prostředí, skvěle připravené překážky, kreativita, náročné, ale ne nebezpečné sekce … to je jen výčet superlativů, kterými jezdci na sociálních sítích nešetřili.

 

Organizátoři předposledního světového poháru si dali opravdu hodně záležet a jezdci jim za to oplatili vrchovatě skvělými výkony na tratích.

 

WOMEN ovládla po dramatickém souboji na 0 Nina Reichenbach (GER), před domácí Manon Basseville (FRA) – obě za 8 trestných bodů. Třetí skončila Debi Struder (SUI). Krásný výkon podala i Erika Hlavatá na 5.místě, kterou obklíčila Irene Camions (ESP) jako čtvrtá v pořadí a finálovou šestici uzavřela Nadine Kamark (SWE).

 

ELITE 20″ bylo tentokráte v jasné dominanci Abela Mustielese (ESP), kterýmu sekundoval Benito Ros (ESP) a Španělskou nadvládu dokázal narušit jen Lucien Leiser (SUI). Mladíček Alejandro Montalvo (ESP) byl 4-tý, Dominik Oswald (GER) 5-tý a Thomas Pechhacker (AUT) 6-tý. Dá se říci, že většina favoritů se do finále probojovala a předvedla neskutečnou show.

 

ELITE 26″ byli o zápase 3 mistrů světa. Mládí v podání Jacka Carthy (GBR) jako aktuální mistra světa vs Francouzská jistota Vincent Hermance (FRA) vs 6x mistr světa Gilles Coustellier (FRA). První tři finálové sekce byli doslova o nervy, ale nakonec zvítězila zkušenost a srdce domácích borců. Vítězství bral Gilles Coustellier s neuvěřitelným 1 bodem. Druhý Vincent Hermance a třetí Jack Carthy. 4-tý byl novopečený mistr Francie Nicolas Valle, 5-tý Clement Meot (FRA) a 6-tý Pol Tarres (ESP).

 

Záznam z akce můžete shlédnout zde:  https://www.youtube.com/watch?v=vehnIq4RZus&feature=youtu.be

cs Czech
X